Кафедра водних біоресурсів та аквакультури

Божик Володимир Йосипович
  завідувач кафедри, кандидат біологічних наук, доцент

16-17 лютого 2017 року за ініціативи Ради з питань експорту продовольства (UFEB) проведено конференцію Fish and Seafood 2017. Професіонали рибної галузі вперше зібралися для обговорення найбільш актуальних проблем аквакультури та переробки риби, вироблення спільних рішень та налагодження бізнес-зв’язків.

Бізнесмени, науковці, представники влади та експерти ринку обговорили поточну ситуацію на ринку риби та морепродуктів, кооперацію виробника та переробника, державну політику з розвитку галузі та відкриття іноземних ринків.

Під час конференції діяли дві секції для підприємств рибництва та переробки риби, тому кожен учасник зміг отримати практичні поради щодо розвитку свого бізнесу.

Захід відкрив голова Державного агентства рибного господарства Ярема Ковалів, який наголосив на позитивній динаміці, яку демонструє рибна галузь України – у 2016 році обсяг вилову був найбільшим за всі роки незалежності.

Віце-президент Норвезько-Української торгової палати Крістен Мурдал, який також брав участь у конференції, виокремив основні складові успішного рибництва за досвідом норвезьких компаній: професіоналізм та зацікавленість управлінського персоналу, кваліфіковані кадри, можливість здійснювати довгострокові інвестиції, висока увага до питань біобезпеки, доступ до оперативної інформації щодо якості води й погодних умов, якісний посадковий матеріал, а також розроблена місцева інфраструктура.

Заступник керівника торгового відділу Посольства Канади в Україні Георгій Грущенко під час свого виступу на конференції підняв питання проблем взаємодії митних органів та імпортерів.

Асистент кафедри водних біоресурсів та аквакультури, віце-президент аквакультурної спільноти Божик Олег Володимирович під час своєї доповіді наголосив про важливість залучення студентів профільних навчальних закладів до виконання селекційно-племінної роботи в рибництві з метою підвищення їх рівня підготовки та отримання якісного майбутнього забезпечення галузі.

Крім відвідування панельних дискусій та виступів експертів галузі, учасники конференції також завітали на рибну ферму в м. Українка, де ознайомилися з практикою вирощування осетра та виробництва чорної ікри.