Кафедра водних біоресурсів та аквакультури

Божик Володимир Йосипович
  завідувач кафедри, кандидат біологічних наук, доцент

У четвер, 20.04.2017 р. викладачі кафедри водних біоресурсів та аквакультури Янович Н.Є., Сенечин В.В., Кравець С.І. та Вачко Ю.Р. провели для своїх студентів виховний захід, в межах якого відбувся перегляд канадського кінофільму «Гіркі жнива» про історію кохання в розпал українського Голодомору.
Після демонстрації кінокартини студенти взяли активну участь в її обговоренні.

Стрічка є першою англомовною художньою кінокартиною про трагедію українського народу 1932-1933 рр. та має започаткувати серію фільмів про ідентичність України. Бюджет фільму був повністю наданий продюсером, канадцем українського походження Яном Ігнатовичем та склав 20 млн доларів. Міністр культури України висловив думку, що цей фільм є не лише кінострічкою, а цілою місією із поширення у світі українства. А продюсер та спонсор фільму Ян Ігнатович вважає, що обізнаність у світі про голодомор українського народу допоможе краще зрозуміти виклики, перед якими опинилася сьогодні сучасна Україна. Фільм не залишився непоміченим ні з боку громадських діячів країн Західного світу, ні з боку української діаспори та пересічних громадян, які небайдужі до історії та сучасної боротьби українців. Допрем’єрні покази фільму відбулися, зокрема,  у США, Канаді, Австралії, Німеччині, Польщі, а також у Брюсселі, де у перегляді, серед інших, взяли участь депутати Європарламенту та дипломати.

Те, що фільм про трагедію українського народу зняли саме в Канаді, є невипадковим: значну частину населення там складають українські емігранти, які свого часу вирушали за океан в пошуках кращої долі, або рятуючись від комуністичних репресій.

Саме в такій сім`ї – вихідців із Львівщини Ігнатовичів - уже в Торонто народився син Ігор (Ян), який став продюсером «Гірких жнив». Ні його рідні, ні він сам ніколи не знали, що таке Голод — отой, який доводив до божевілля, ставав причиною канібалізму, примушував людей їсти котів, собак, щурів і хрущів, вишукувати на полях мерзлу гнилу картоплю.

Проте часова і територіальна дистанція не зробили для нього чужим біль українського народу. І коли режисер Джордж Менделюк звернувся до бізнесмена, мецената та інвестора Ігоря Ігнатовича, той без вагань погодився вкласти у зйомки мільйони доларів.Продюсер представляв стрічку у Львові, де зустрівся із мешканцями міста, студентами і викладачами, яким розповів про власну мотивацію культурницької інвестиції.

Кінострічка має на меті не лише розповісти правду про Українську трагедію світовій громадськості, але й нагадати нам, українцям, про ті страшні події, про справжню ціну кожної крихти хліба і зернятка пшениці, а також про те, чого можна сподіватися «братських обіймів» нашого північного сусіда.