22 травня 2017 року у Варшавському університеті відбулася церемонія вручення Нагороди ім. Івана Виговського. Головним лауреатом нагороди став професор історії Ігор Срібняк (Київський національний університет імені Т.Шевченка, історичний факультет), який отримав можливість стажування на базі 6-ти польських університетів протягом 12 місяців.

Стажування за Нагородою протягом 4-ох місяців на базі 2-ох польських університетів отримали :

1. Марта Барна – економіка, Львівська комерційна академія.

2. Константин Носов – математичні методи моделювання і обчислення, Харківський національний університет імені В. Каразіна.

3. Сергій Пархоменко – історія, Маріупольський державний університет.

4. Людмила Саванець – міжнародне право, Тернопільський економічний університет.

5. Олег Савчук – історія, Луцький національний технічний університет.

6. Євген Зінкевич – історія, Науково-дослідний інститут полоністики Чорноморського національного університету.

7. Ірина Сливка – біотехнологія, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького.

8. Юлія Тарасевич – загальна механіка і динаміка машин, Сумський державний університет.

9. Мирослав Трофимук – історія літератури, лексикографії, Національний університет імені І.Франка.

10. Любов Жванко – суспільна історія І світової війни, Харківський національний університет міського господарства імені О. Бекетова.

Метою Нагороди імені Івана Виговського є відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури та громадського життя, у формуванні й розвитку громадянського суспільства в Україні та будівництві демократичної України, що прагне в Європу, поважає найкращі традиції колишньої Речі Посполитої та бере до уваги історичні, сучасні й майбутні зв’язки України з Польщею та Європою.

Нагорода була заснована у 2014 р. Студіями Східної Європи Варшавського університету (ініціатор), найважливішими польськими університетами: Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані та чотирма університетами, розташованими вздовж східного кордону Польщі: Університетом у Білостоці, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Люблінським католицьким університетом, Жешувським університетом, а також Колегією Східної Європи у Вроцлаві та Національним інститутом Оссолінських у Вроцлаві.

У 2015 р. до нагороди приєдналися нові навчальні заклади: Гірничо-металурнійна академія в Кракові, Лодзька політехніка, Познанська політехніка, Варшавська політехніка, Вроцлавська політехніка, Головна школа сільського господарства, Економічний університет у Катовіцах, Економічний університет у Вроцлаві, Університет кардинала Стефана Вишинського, Аграрний університет у Кракові, Лодзький, Сілезький та Вармінсько-Мазурський університети.

load page 0.120434 second, load CPU 0.01