23 липня у Києві під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства України. Владислави Рутицької відбулося засідання робочої групи щодо обговорення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». 

  У вступному слові Владислава Рутицька наголосила на необхідності пошуку законодавчо виваженого балансу інтересів для виробників, страхових компаній і банківських установ. Саме тому надзвичайно важливо, на думку В. Рутицької, почути точку зору всіх сторін, і максимально їх врахувати при розробці остаточного варіанта закону, який буде винесено на розгляд  Верховної Ради України.

  Керівник Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» Лія Сорока підкреслила необхідність розвитку цивілізованого ринку страхування в аграрному секторі України, враховуючи позитивні приклади економічно розвинутих держав.       Водночас, Лія Сорока також звернула увагу, що Україна, яка має потужний сільськогосподарський потенціал, також зацікавлена у цивілізованих відносинах на ринку агрострахування. Експерти проекту звернули увагу, що основні втрати врожаю сільськогосподарських культур у світі у 58 % випадків зумовлені погодними умовами, а 17% і 15 % випадків втрат – внаслідок хвороб рослин та бур’янів відповідно. І лише 10 % втрат зумовлені впливом шкідників. 

  Член правління Української федерації убезпечення Олександр Завада зазначив, що страхові компанії – члени  Аграрного страхового пулу, готові розширити представництво від сільськогосподарських товаровиробників і їх вплив на прийняття рішень у даній структурі. 

  Генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Олександр Жемойда звернув увагу присутніх на необхідності забезпечення прозорих правил гри агрострахового ринку. 

  Голова наглядової ради ТзОВ “Бучачагрохлібпром” Петро Гадз наголосив на необхідності виконання державою взятих на себе у попередні роки фінансових зобов’язань, оскільки агровиробники мають певну недовіру до запропонованого 50 % відшкодування сум страхових платежів  аграріїв  для страхових компаній. Крім того, агровиробники стурбовані можливою проблемою недострахування у разі неможливості держави компенсувати її частку страхових премій з державного бюджету. Це зумовлює необхідність чітко визначитися з ступенем відповідальності страхової компанії перед фермером,  у випадку, коли держава, у зв’язку з фінансовими обмеженнями, вчасно не відшкодувала власну частку страхового платежу страховим компаніям – членам Аграрного страхового пулу. 

   В межах робочої зустрічі також розглядалися  питання щодо необхідності збору якісних статистичних даних та ведення баз даних для підвищення якості страхових продуктів та здешевлення вартості страхування і запропоновано створити механізми щодо досудового вирішення спірних питань, що з’являються у процесі врегулювання збитків.

  Проект  IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії», консолідував зроблені пропозиції та надасть їх на  опрацювання до Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

  Участь у засіданні робочої групи прийняв  викладач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Дмитро Соломонко.


load page 5.267575 second, load CPU 0.07