6 серпня  на базі Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України з ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України відбулася міжрегіональна відеоконференція на тему:  “Перспективи запровадження аграрних розписок в Україні”.

Учасниками заходу була директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз, представник комерційного банку “Мегабанк” Роман Приймич, представники компанії “Ерідон”, яка є  лідером  ринку постачання оборотних засобів виробництва для сільського господарства, а також науковці та члени громадських організацій області.

Інструмент аграрних розписок вже впроваджено у якості пілотного проекту у Полтавській області, а зараз до його апробування долучаються Вінницька, Харківська та Черкаська області, які впроваджуються даний фінансовий інструмент  при сприянні спеціального проекту Міжнародної фінансової корпорації. 

Очікується, що до кінця 2016 року даний інструмент буде впроваджено в усіх регіонах України після того, як восени поточного року  будуть виконані зобов’язання за першими виданими аграрними розписками на Полтавщині. Слід зазначити, що аграрна розписка видається у двох екземплярах на спеціальних бланках із захистом, а реєстрація виданих аграрних розписок відбувається за символічну плату за участі нотаріусів у спеціальній базі даних уповноваженого державного підприємства Міністерства аграрної політики та продовольства України.    

Учасники з Львівщини обґрунтували власне бачення щодо необхідних  змін у законодавстві, які перешкоджають ширшому застосуванню інструменту аграрних розписок в Україні.  Цікаві пропозиції стосовно механізму аграрних розписок висловили агровиробники Полтавської, Харківської, Чернігівської, Дніпропетровської та Одеської областей, а також експерти у Києві.  

Участь у конференції і власні пропозиції стосовно удосконалення механізму аграрних розписок представив завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, д.е.н., професор Павло Музика.

load page 0.071316 second, load CPU 0.03