8 серпня в смт. Бориня  Турківського району в рамках Третього Світового Конгресу Бойків на базі навчально-практичного центру сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Вулкан»   проведено круглий стіл на тему : «Розвиток кооперації на Бойківщині. Минуле, сучасне, майбутнє». 

З вступним словом до учасників семінару звернувся голова Всеукраїнського громадського товариства «Бойківщина–XXI століття» Петро Косакевич, який наголосив на важливості кооперації для майбутнього економічного розвитку громад сільських територій. 

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний підкреслив важливість розвитку сільського туризму на Бойківщині, а в умовах запланованої децентралізації сформуються додаткові фінансові джерела розвитку громад. «Кооперація на селі дозволить активізувати туристичну привабливість регіону і зберегти національну автентичність», – зазначив Юрій Підлісний.

Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Наталія Хмиз ознайомила учасників семінару з існуючими можливостями підтримки розвитку малих та середніх агроформувань і наголосила, що зараз на Львівщині офіційно зареєстровано 53 кооператива. Але саме кооперація  може стати двигуном   економічного  розвитку  сільських  громад   Бойківщини.

Голова кооперативу «Вулкан» Богдан Комарницький розповів про історію його заснування в 2007 році, налагодження виробництва сиру та перспективний проект з відкриття сучасної кооперативної пекарні на базі Боринського професійного ліцею народних промислів і ремесел. Згідно наказу директора департаменту освіти Львівщини і на виконання Меморандуму про взаємодію та співпрацю освіти, науки та виробництва в галузі АПК затверджено  створення Навчально-практичного центру при Боринському ліцеї. Тепер на базі ліцею буде місце учнівській кооперації, – зазначив Богдан Комарницький.  

 Голова спостережної ради кредитної спілки “Вигода” Петро Маковський зробив історичний екскурс в історію розвитку кооперативного руху на Галичині та оцінив вплив діячів церкви та культури, зокрема Митрополита Андрея Шептицького,  на становлення та розвиток кооперації в 1920-1930-х рр.

Представник Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський розповів про специфіку розвитку кооперації в сільських районах та основні  проблеми. 

Учасники семінару, серед яких науковці, підприємці, сільські жителі та громадські діячі ознайомилися з історією розвитку кооперації в Турківському районі і стратегією pозвитку підприємництва на перспективу,  в  тому числі з можливостями  виробництва регіональних продуктів, створення сімейних ферм, розвитку кооперативних виробництв та визначили перспективні шляхи вирішення існуючих економічних проблем гірських районів. 

Участь у заході прийняв викладач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича Дмитро Соломонко. 

load page 5.216499 second, load CPU 0.1