11 квітня на базі Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН відбувся  круглий стіл на тему “Сценарій розвитку сільськогосподарського виробництва Карпатського регіону в умовах кліматичних змін та екологічних обмежень”, участь в якому прийняли науковці факультету економіки та менеджменту університету, д.е.н., професор Павло Музика і асистент Дмитро Соломонко.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернувся директор Інституту, академік НААН  Григорій Седіло. У своїй доповіді Г. М. Седіло відзначив основні виклики для галузей сільського господарства, що виникають у зв’язку із зміною клімату. На потреби галузей сільського господарства у світі використовується понад 70 % прісної води, а тому існує потреба адаптування виробництва, зокрема шляхом: впровадження екологічно дружніх сортів сільгоспкультур; використання водозберігаючих технологій виробництва; впровадження сучасних систем землеробства No-till та Mini-till; оптимізації раціонів годівлі тварин; впровадження ефективних дренажних систем ферм; ефективного поширення інформації про сучасні підходи господарювання між агроформуваннями.
Начальник управління Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігор Вус розповів про основні зміни в структурі посівних площ на Львівщині, що зумовлено не лише суто економічними причинами, але і змінами в строках проведення всіх агротехнологічних операцій.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби України у Львівській області Ростислав Волошин охарактеризував законодавчі вимоги до контролю безпечності продуктів в Україні та наголосив на впливі кліматичних змін на динаміку поширення захворювань тварин.

Фахівці різних галузевих напрямів аграрного сектору детально  охарактеризували можливий вплив кліматичних змін на родючість грунтів, їх забезпеченість вологою, можливості впровадження нових адаптивних технологій. Крім того, увагу присутніх зверталися на технологію моніторингу екологічного стану довкілля з використанням бджіл, як біоіндикатора стану екологічного середовища. Науковці університету звернули увагу на необхідність детального економічного обгрунтування ресурсоефективних технологій виробництва і формування ефективної системи поширення технологічних знань на регіональному рівні.