21 квітня в угорському м. Кішварда (регіон Саболч-Сатмар-Берег) при підтримці Міністерства аграрної політики та продовольства України відбувся Перший українсько-угорський аграрний бізнес-форум, участь в роботі якого прийняли завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича університету, професор Павло Музика та викладач Дмитро Соломонко.

Із цікавими доповідями в межах форуму виступили Міністр національного розвитку Угорщини Міклош Шестак, який підкреслив важливість галузей аграрного сектору для розвитку сільських територій двох країн.  Заступник міністра землеробства Угорщини наголосив на важливості економічної співпраці, посилення обміну  знаннями і технологіями.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева охарактеризувала показники двосторонньої торгівлі  двох країн, наголосивши, що за підсумками 2016 року позитивне сальдо взаємної торгівлі продукцією аграрного сектору було в Угорщини. Крім того,
О.Трофімцева детально охарактеризувала спільні цілі двох країн в транскордонному співробітництві, що формує передумови для збалансованого розвитку сільських територій в прикордонних межах і європейської моделі ведення бізнесу, зокрема в напрямах розвитку аквакультури, галузі птахівництва, органічного сільського господарства і розвитку нішевих продуктів.

Директор Національної сільськогосподарської палати Угорщини Бел Коцсі наголосив на важливості інтенсифікації відносин двох країн, зокрема в рамках Стратегії розвитку Дунайського регіону. На даний час Україна займає 17-е місце в зовнішньоторговельному обороті Угорщини,однак потенціал розширення співпраці дуже суттєвий.

Професор Павло Музика відзначив важливість формування ефективної системи інституційної підтримки розвитку аграрного сектору, а значну роль у цьому в країнах ЄС відіграють національні сільськогосподарські палати, зокрема Національна сільськогосподарська палата Угорщини.Дані інституції сприяють розвитку фермерства і сприяють у виході продукції аграрного сектору європейських країни на зовнішні ринки.

Інші доповідачі форуму звернули увагу на особливості організації галузі аграрного виробництва в двох країнах, охарактеризували діяльність уповноважених інституцій підтримки розвитку торгівлі і  відзначили особливості технологічних аспектів аграрного виробництва з урахуванням законодавчих вимог ЄС.

В межах форуму виробники продовольчої продукції двох країн представили досягнення харчової та переробної промисловості.

Слід відзначити про активну участь у форумі представників з України, які презентували власні виробничі досягнення і налагодили ефективні ділові контакти. Зокрема, широко на виставці в рамках форуму представлена продукція підприємств Житомирської, Закарпатської, Одеської, Черкаської областей. Делегацію Житомирської області на форумі, наприклад, очолював голова обласної державної адміністрації Ігор Гундич.

Учасники форуму відзначили, що проведення такого заходу є добрим починанням і в наступному році захід відбудеться в Україні.