21 грудня в університеті кафедрою економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В.Поповича проведено круглий стіл на тему  «Стратегічні пріоритети розвитку сільських територій в умовах децентралізації (на прикладах Львівської та Донецької областей)».

Із вступним словом до учасників заходу звернувся радник голови Львівської облдержадміністрації з питань децентралізації Віталій Корецький, який охарактеризував сучасний стан реформи децентралізації в області і різні аспекти підтримки об’єднаних територіальних громад (ОТГ) для розвитку сільських територій регіону.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз відзначила важливість обміну досвідом та найкращими практиками, які успішно напрацьовано в області з іншими регіонами України, для динамічного розвитку аграрного сектору і забезпечення зайнятості жителів сільських територій.

Декан факультету економіки та менеджменту університету, доцент Олег Гримак у своєму виступі наголосив на актуальних питаннях економічного та соціального розвитку сільських територій в умовах реформи децентралізації, звернувши увагу на важливість сільського зеленого туризму.

Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко презентувала пріоритетні напрями фінансової підтримки агровиробників області з використанням сучасних фінансових інструментів у наступному році.

Заступник директора з комерційних проектів та стратегічного маркетингу ТОВ «РСП «Шувар» Наталія Головацька детально розповіла про досвід реалізації проекту «Дідо», зокрема щодо організації системи виробництва крафтових сирів, вироблених у сільській місцевості.

Докторант Львівського національного університету імені Івана Франка, доцент Василь Магас у доповіді звернув увагу на методологічні аспекти вирішення проблем розвитку аграрної сфери. Доповідач відзначив проблему відсутності теоретичних основ (доктрин, концепцій) для здійснення успішних економічних реформ.

Завідувач кафедри-організатора наукового заходу, професор Павло Музика актуалізував питання створення ефективної моделі системної співпраці аграрної науки, освіти, системи дорадництва в рамках ОТГ для розвитку сільських територій і забезпечення ефективної зайнятості.

Завідувач кафедри маркетингу Степан Поперечний підкреслив важливість наближення регуляторної політики до вимог ЄС, що стимулюватиме залучення додаткових інвестицій в розвиток сільських територій ОТГ України.

Заступник директора Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН Микола Савка в рамках наукового заходу презентував досвід співпраці в проектах розвитку сільських територій Ходорівської ОТГ та Тростянецької ОТГ на Львівщині.

Науковці кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича представили власні напрацювання щодо сприяння економічному розвитку сільських територій через розвиток агробізнесу.

Активно долучилися до участі в роботі круглого столу і агровиробники Львівщини, голова фермерського господарства Леонід Олійник, представник  ТОВ «Агро ЛВ Лімітед» Дмитро Мороз і агровиробник Юрій Вічистий, які також обмінялися досвідом ефективної організації системи економічних відносин у сільських територіях з представниками органів державного управління і виробниками Донецької області.

Автор: Дмитро Соломонко, викладач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК ім. І.В.Поповича