Надзвичайно цікаво і корисно проходить практика у студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Практика у Польщі була здавалося б недосяжною мрією студентів. Мрії збуваються!!!

Студенти магістри: Віталій Тернавський, Дмитро Пилипець та студенти 4-го курсу: Анастасія Карпук, Соломія Боденко, Оксана Скаб під керівництвом старшого викладача кафедри біотехнології та радіології Наталії Петрівни Шемедюк уже тиждень опрацьовують сучасні методи клітинної біології, клітинної інженерії, методи газової та рідинної хроматографії. Програма наступного тижня – методи молекулярної біології та генетичної інженерії. Своїми руками студенти готують та фарбують гістологічні зрізи, імуногістохімічними методами досліджують у тканинних зразках білки, за допомогою рідинного хроматографа шукають у екстрактах визначені викладачем речовини. Вони знають як розділити розчин на окремі фракції, як отримати культуру клітин.Теоретичні знання, отримані з дисциплін «Біологія клітини», «Молекулярна біологія», «Генетика», «Біоінженерія», «Загальна біотехнологія», знання хімії, мікробіології, технічних дисциплін знайшли своє застосування.

Окрім фахових навиків, майбутні біотехнологи студіюють польську мову. Перший тиждень у цьому їм допомагає Наталя Петрівна.З понеділка викладачка займатиметься власними дослідженнями у рамах програми стажування, студенти продовжуватимуть спілкування з викладачами Жешувського університету (Інституту біотехнології):Katarzynа Kozioł, Anna Tabęcka-Łonczyńska, Anna Gоrka; магістеркою Магдалиною. Серед тижня для студентів читав лекцію проректор, професор, доктор наук Marek  Koziorowski.

На вихідні колеги-поляки організували цікаві екскурсії у Жешуві, також практиканти відвідають Краків.

Студенти та керівник вдячні адміністраціїa alma mater за можливість закордонної практики, стажування. Вдячні усім викладачам Університету, зокрема кафедри біотехнології та радіології,  за отримані знання. Керівництву і викладачам Жешувського університету (Інституту біотехнології) за створені умови комфортного проживання та набуття практичних навиків.

Рowodzenia!!!