Феномен Шевченка важко переоцінити, а його доробок в український літературі  такий насичений переживаннями рідного народу і передбаченням його долі, що Шевченка справедливо називаємо: "Пророк!".  Правдивий і сміливий опис неволі українського села, що було і є колискою нації, спровокував нелегку долю великого поета. Кайдани, тюрми, заслання, заборона бути собою: митцем-поетом, голосом і плечем народу.

Будучи сином кріпака, незадовго - сиротою, будучи невільним і злиденним козачком у пана, та ставши без перебільшення батьком України, тієї України , яку гарячослізно оплакував. Як справжній батько научав:  "Обніміться, брати мої, молю вас , благаю!"- , сварив: " Якби ви вчились, так як треба, то й мудрість би була своя", - любив: "Я так її, я так люблю, свою Україну убогу(...) За неї душу погублю.

До постаті Шевченка зверталися  діячі мистецтва, зокрема письменниця Ліна Костенко написала:

Кобзар співав в пустелі Косаралу,

У казематах батюшки-царя.

Кайдани, шаленіючи, бряжчали,

Щоб заглушити пісню Кобзаря.

А пісня наростала у засланні.

А пісня грати розбивала вщент.

Правдивій пісні передзвін кайданів –

То тільки звичний акомпанемент.

Наш університет,  підтримуючи добру українську традицію вшановувати пам'ять  Тараса Шевченка  у місяці березні, проводить  конкурс "І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь..." Сьогодні факультети ветеринарної медицини та ветеринарної гігієни, екології і права представили своїх конкурсантів у жанрах літературного читання, музичного виконання  і живопису. Всі виконавці натхненно читали поезії з "Кобзаря" попри хвилювання. Серед 43-х учасників, студентів ФВМ,  були такі, що виділилися з решти. Тетяна Бурова, переможниця багатьох вокальних конкурсів, серед них і міжнародних, виконала музичну композицію  "Не тополю високую" у супроводі флейти.

У виконанні творчості Шевченка варто виділити за оригінальність Андрія Супруна, його театральний щирий стиль та Софію Федунишин за емоційне декламування.

Діана Аль-Кейсі представила дуже цікаву і нетрадиційну живописну композицію  у стилі неоекспресіонізму "Мій Шевченко", фото цієї  композиції подаємо нижче.

Також хочемо відмітити студентку 1-го курсу факультету ветеринарної гігієни, екології і права Янчишин Уляну за виконання авторського вірша:

" Шевченко та його життя "

Садок вишневий, наша хата

І правильно писав поет,

Що Україна наша мати,

А батько хто в нас?

Батько в нас поет

Основи мудрості й навчання

Провадять нас у майбуття

Тож не забудьмо пригадати

Шевченка та його життя

Ми зовемо його Пророком

І Кобзарем, який колись

Виводив свій народ з мороку

Й пророкував небесну вись

Навчався у дяка небога

Батьків, як був малий, він загубив

Та все ж таки він простовірив в Бога

І Бог його за це завжди любив

У наймитах прожив він свою юність

П'ятнадцять літ він був у засланні

Та все ж таки писав вірші невтомно

В самотності, скорботі й тишині

Бо невпадабав  душею він ніколи

І йшов він завше владі в перекір

Не стримували його всі тії перешкоди

І жоден пан його все ж не зламав

Він долю свою рухав за друга

Ішов вперід, не оглядавсь назад

Ніколи не проводив паралельні смуги

І заповіт він, все ж свій написав

Й рядки оті лягли на аркуші паперу

І волю виконаєм ми його

То ж дякуємо ми всі Кобзареві

За плідну працю, мудрість, щирість і тепло.

Побажаємо нашим талановитим студентам перемоги у конкурсі, об'єктивності журі та нових творчих злетів.