Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, професор Володимир Стибель зустрівся з директором офіційного представництва компанії Plagiat.pl в Україні к.т.н. Олександром Стрямцем. Обговорювались шляхи співпраці між ЛНУВМ та БТ та Антиплагіатною інтернет-системою. У розмові взяли також участь проректори університету.

Сьогодні питання незаконного використання чужих текстів, ідей та думок  у написанні курсових, дипломних, магістерських чи докторських робіт досить гостро стоїть на порядку денному у вищій освіті України. На жаль, факти плагіату є непоодинокими та викликають значний негативний резонанс в академічному середовищі усіх ВНЗ. Однак на державному рівні єдиної системи перевірки робіт на наявність подібностей ще не створено. Тому тут на допомогу українським науковцям приходить закордонний досвід. 

Як розповів директор представництва компанії Plagiat.pl в Україні Олександр Стрямець, провідною метою їх  діяльності є запобігання порушень авторських прав та незаконного використання чужої інтелектуальної власності. «Ми створюємо Антиплагіатну Мережу, що охоплює весь світ, щоб захищати роботи дослідників і студентів у країнах, в яких ми працюємо. Ми співпрацюємо з вищими навчальними закладами, державними органами та видавництвами. Ми також підтримуємо приватних осіб, які хочуть захистити свою інтелектуальну власність від плагіату», – розповів О. Стрямець.

Компанія Plagiat.pl (міжнародним брендом якої є StrikePlagiarism.com) була заснована в червні 2002 р. Компанія була створена з метою допомогти викладачам, які боролися з чумою плагіату у ВНЗ. У відповідь на поширену проблему використання студентами методу «копіювати – вставити» у своїх дипломних роботах і дисертаціях була створена «Антиплагіатна Інтернет-Система Plagiat.pl». У перший рік свого існування вона набула широкого доступу в безкоштовному режимі. Популярність Системи серед наукових співробітників і викладачів підтвердила важливість цієї ініціативи в академічних колах і необхідність її подальшого розвитку. 

Сьогодні, за словами Олександра Стрямця, їх компанія є лідером на ринках Польщі та Румунії, а також працює в Україні, Казахстані, Азербайджані, Молдові, Німеччині та Колумбії під брендом StrikePlagiarism.com. У багатьох країнах компанія активно обговорює з академічною спільнотою сучасні вимоги, що стоять перед вищими навчальними закладами, і роль запобігання плагіату в питаннях захисту якості освіти. 

В Україні компанія має угоди про співпрацю з 23 вищими навчальними закладами, серед яких і два львівських.

За оцінками спеціалістів перевірка однієї дипломної роботи може коштувати орієнтовно 50 грн. Ця процедура не є складною. Замовник отримує кілька звітів подібностей текстів, а вже студент, викладач чи експертна комісія ВНЗ робить висновок щодо незаконного використання в аналізованій роботі запозичених цитат.

Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького Володимир Стибель зазначив, що боротьба з плагіатом – це вимога сьогоднішнього часу. І тому університет напрацює механізми співпраці з Антиплагіатною інтернет-системою Plagiat.pl.

З усіма деталями функціонуваененя антиплагіатної системи можна ознайомитись на сайті компанії - http://strikeplagiarism.com/ua. 

 

Андрій Болкун

 

load page 5.313384 second, load CPU 0.16