26 березня студенти нашого університету, учасники народної хорової капели «Ватра» та літературно-мистецької студії «Барвистий дивоцвіт» провели  Хресну дорогу у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці. Громада парафії чисельно зібралась на спільну молитву «Духовного пережиття подій Хресної Дороги».

У вступному слові до молитви отець Ярослав Зарічанський, який спричинився до організації цієї багаточисельної спільної молитви наголосив про важливість Хресної дороги де людина має можливість побачити духовний стан своєї душі, знайти себе, своє місце, свою роль, зрозуміти, хто ти: Вероніка, киринейчик, сотник чи Лонгин? 

Хресна дорога (лат. ViadellaCroce) — дорога, якою Ісуса Христа вели на Голгофу, як відтворення і молитовне пережиття останньої земної дороги Спасителя у Єрусалимі. Богослужіння Хресної дороги проводяться під час Великого посту. Звичай влаштовування Хресного Шляху виник десь у XV столітті. Згодом ця побожна практика набула великої популярності. Сьогодні уже стало традицією у монастирях та на багатьох парафіях уздовж дороги, щоведе до святині,встановлювати скульптурні,або живописнізображення стацій Хресної дороги. Богослужіння хресного шляху, таким чином, може бути поєднане з паломництвом.В Єрусалимі в Страсну П'ятницю проводиться богослужіння Хресної дороги на вулицях міста уздовж дороги, якою вели Ісуса Христа на Голгофу.

Студенти нашого університету уже третій рік поспіль практикують проведення Хресної дороги у храмах Львова та області. Зокрема у цьому році Хресну дорогу молились на парафії Святої Софії, парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці та у Львівському коледжі транспортної інфраструктури.У завершальному слові отець Петро Рак адміністратор храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, доречі випускник нашого університету, наголосив на важливості участі молоді у набоженстві Хресної дороги. А особливо наголосив на тому, що Львівський ветуніверситет у  якому навчався майбутній отець Петро, дає можливість розвиватись не лише інтелектуально, але й зростати духовно.

 

load page 5.213405 second, load CPU 0.2