Щороку в останню суботу квітня у світі відзначається Всесвітній Ветеринарний День (WVD). Це свято було ініційовано Всесвітньою ветеринарною асоціацією ще у 2000 році.

У цей день по всій Землі прийнято вітати представників однієї із найгуманніших професій у світі – ветеринарних лікарів.

Цьогорічні тема і гасло Всесвітнього Ветеринарного Дня: «Стійкість до протимікробних препаратів – ВІД СВІДОМОСТІ ДО ДІЇ». 

Наявність і використання антибактеріальних препаратів кардинально перетворили медичну практику у лікуванні людей і тварин. Інфекції, що колись масово призводили до летальних випадків, тепер піддаються ефективному лікуванню. Використання протимікробних засобів призвело до принципових змін глобального здоров’я не лише людства, а й також здоров’я тварин, що є ключовим компонентом благополуччя та продовольчої безпеки.

Забезпечення ефективності життєво важливих лікарських засобів, а також їх доступність і ефективність як для людини, так і для ветеринарного застосування, має важливе значення для збереження нашого майбутнього. Тим не менш, надмірне і неправильне використання цих препаратів в організмі людини, тварин і рослин різко прискорило виникнення стійкості до протимікробних препаратів. 

Для того, щоб продовжувати прогрес в управлінні по боротьбі з хворобами і в поліпшенні благополуччя тварин, ветеринари повинні заохочувати і досягти стійкої зміни в поведінці на шляху до відповідального і розумного використання протимікробних препаратів. 

Прийшов час, щоб перетворити слова в конкретні дії. Через тематику цьогорічного WVD Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБА) та Всесвітня ветеринарна асоціація (ВВА) прагнуть заохочувати всі ініціативи та заходи під керівництвом ветеринарів, у співпраці з іншими секторами, для боротьби з стійкістю до протимікробних препаратів та підвищенню обізнаності з цього питання у світі. 

З цією метою WVA проводить Конкурс, що відкритий для всіх країн-членів асоціації, в поодинці або у співпраці з будь-яким іншим органом, організацією чи установою. З умовами конкурсу можна ознайомитись на офіційній веб-сторінці Всесвітньої ветеринарної асоціації -  www.worldvet.org.

Організатори оберуть переможців відповідно до якості їх проектів і запропонованих заходів, їх здатності підвищувати обізнаність з даної теми, а також їх потенціалу для здійснення скоординованих і багатогалузевих дій, у зв’язку з WVD 2017 року і упродовж усього року.

Переможець буде оголошений на церемонії відкриття вісімдесят п’ятої Генеральної асамблеї МЕБА, яка відбудеться 21 травня ц.р. у Парижі. А сама нагорода буде вручена переможцю під час проведення Всесвітнього ветеринарного конгресу, що пройде 27 серпня 2017 року в Інчхоні (Південна Корея).

Про  створення т.зв. премії Всесвітнього Ветеринарного Дня, яка присуджується за найбільш цікаві проекти в галузі ветеринарної медицини Всесвітня ветеринарна асоціація і Всесвітня організація охорони здоров’я тварин домовилися ще 2008 році. Перша премія була вручена в липні 2008 року Ветеринарній асоціації Кенії.

 

Підготував Андрій Болкун

load page 5.202878 second, load CPU 0.13