2 травня 2017 року Україна приєдналася до Європейської конвенції про захист хребетних тварин, яких використовують для дослідницьких і наукових цілей. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
«Підписав від імені України Європейську конвенцію про захист хребетних тварин, що використовуються для дослідних та інших наукових цілей», - написав він у Твіттері.

Європейська конвенція про захист хребетних тварин, що використовуються для наукових експериментів або в інших наукових цілях  (англ. European Convention for the Protection of Vertebrate Animals used for Experimental and Other Scientific Purposes) — міжнародний юридичний документ, що регламентує гуманне поводження з хребетними тваринами під час наукових експериментів. Підписано в Страсбурзі в 1986 р. 

Відповідно до Європейської конвенції з захисту хребетних, дослідник може використовувати тварин «в пошуках знань, здоров’я та безпеки» поважаючи право на життя кожної тварини, беручи до уваги її здатність страждати і пам’ятати, тільки тоді, коли існує ймовірність, що використання тварин призведе до отримання знань або до загального поліпшення життя людини або тварин. Таким чином, етичність експерименту виступає як обов’язкова вимога у всіх країнах світу і є показником морального, професійного та культурного рівня вченого. Дотримання цієї вимоги має стати підставою для обов’язкового проведення еко- та / або біоетичної експертизи дисертаційних робіт природничо-наукового, медико-біологічного, сільськогосподарського, інженерно-технічного профілів, що представляються до захисту.

З повним текстом Європейської  ковенції про захист хребетних тварин можна ознайомитись на офіційному сайті Верховної Ради України за цим ПОСИЛАННЯМ .

Підготував Андрій Болкун

load page 5.183910 second, load CPU 0.04