4 травня відбулась презентація роботи Дебат-клубу ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького – заснованого за студентською ініціативою. Головою клубу та одним з ініціаторів створення клубу є студент 1-го курсу ФВМ Супрун Андрій.

Активними учасниками клубу та першими гравцями відкритих дебатів є студент 1-го курсу ФВМ Дікало Юрій, студентка 3-го курсу ФХТБ Зозуля Анна, студент 4-го курсу ФХТБ Демкевич Андрій. Креативним став виступ-презентація бізнес тренера, співзасновника Федерації дебатів України, голови Львівського осередку Федерації, атестованого дебатного судді - Михайла Ткача.

Гість лаконічно і цікаво представив традиції дебатування в Україні та у світі. Також Михайло наголосив, що Дебати це:

- навчання нестандартно мислити і висловлювати свої думки;

- досвід публічних виступів;

- тренінги та семінари з різних аспектів вміння сперечатися (аргументація, спростування, проблематика, міміка, насиченість мови і т.д.);

- турніри різних рангів: від локальних до міжнародних;

- гарний настрій і зарядка для мозку;

- цікаві зустрічі і знайомства;

Голова Дебат-клубу ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького Андрій Супрун представив свою позицію щодо потрібності роботи дебатного клубу та запросив учасників клубу на сцену, для перших відкритих Дебатів у нашому університеті. Учасники турніру обговорювали тему про те як корейські винахідники створили додаток With.me, за допомогою якого можна спілкуватися з тривимірним аватаром померлої близької людини, або ж зробити з ним селфі  (алгоритм створюється на підставі інформації про цю людину, отриманої з соціальних мереж). Команда парламентарів Дебат-клубу висловлювала думку про шкідливість існування схожих додатків. Опозиція ж заперечувала і представляла аргументи потрібності таких проектів.

Переможцем турніру стала команда опозиції, яка зуміла переконати суддів у важливості  даної теми. Разом з Михайлом Ткачем дебати у нашому університеті судила студентка ЛНУ ім. І. Франка, досвідчений дебатер - Софія Родигіна.

Загалом особливість діяльності у дебатному  клубі полягає у:

Розвитку критичного мислення – дебати виробляють вміння аналізувати, виявляти сильні та слабкі сторони тих чи інших тез, виробляти оптимальне рішення з урахуванням наявних ресурсів, давати оцінку фактам та поєднати їх у тенденцію, оцінювати наслідки та результати дій з точки зору їх ефективності.

Розвитку структурного мислення – дебати виховують вміння організувати  процес мислення, структурно викласти свої думки, будувати логічні системи та конструкції та виявляти в них суперечності.

Розвитку навичок риторики – дебати сприяють оволодінню усним мовленням та мистецтвом переконання, надають навичок у складанні текстів промов та публічному виступі з ними, розвивають вміння тримати себе перед аудиторією.

Накопиченню нових знань – дебати дозволяють їх учасникам накопичувати та систематизувати нові знання з історії, права, культури, релігії, філософії, політології та інших сфер суспільного життя, крім того дозволяють опрацювати технології пошуку інформації та сприяють виробленню системного та об’ємного бачення проблеми.

Розвитку вміння працювати з людьми – дебати виховують вміння працювати в колективі (команді, клубі), бути толерантними до протилежних думок, вислуховувати та розуміти контраргументи, повагу до людей.

Усі ці навички є корисними для юриста, політика, менеджера, журналіста та усіх інших гуманітарних професій.

На сьогодні найпоширеніші та найпопулярніші дебатні формати:

Дебати Лінкольна-Дагласа (Lincoln-Douglas Debate) – Дебати один-на-один;

Політичні дебати (Aмериканські Policy Debate) – грають дві команди по дві особи;

Дебати Карла Поппера (класичні – ціннісні теми) – три проти трьох; Політичний формат Дебатів Карла Поппера – три на три;

Австралійські дебати – три на три;

Американський формат Парламентських Дебатів – два на два;

Британський формат Парламентських Дебатів (British Parliamentary Debate або Worlds – офіційний формат Світових чемпіонатів) – змагаються чотири команди по дві особи;

Дебати Теда Тернера (Ted Turner Debate або Controversy Debate) – два на два;

Всесвітній формат шкільних дебатів – три на три та інші.

Дебатний клуб це інтелектуальний клуб, заснований на самоорганізації і особистій активності кожного учасника. Основною метою є освіта та саморозвиток студентів. Отже запрошуємо усіх активних студентів та аспірантів до участі у Дебат-клубі ЛНУВМ та БТ імені С.З. Гжицького. Тут Ви зможете розвиватись і змістовно проводити вільний від навчання час. Дебат-клуб засідає щочетверга, о 15.30 годині у конференц-залі факультету економіки та менеджменту. За додатковою інформаціїєю звертатись до Андрія Супруна, моб. тел. 0962590946 .

Дзвоніть, питайте, дебатуйте!