Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, професор Володимир Стибель зустрівся з керівництвом канадської асоціації Міжнародної підтримки сталих спільнот (International Sustainable Community Assistance – ISCA).
Гості університету – директор ISCA Ллойд Дайзіел та секретар Девід Маккей розповіли про діяльність своєї організації та мету візиту до України. ISCA є неурядовою та некомерційною структурою, яка займається підтримкою розвитку сільських громад по всьому світу. Вони діляться передовим досвідом в галузі тваринництва, рослинництва та маркетингу. Головна мета експертів ISCA – навчити селян з власної сировини виробляти високоякісні продовольчі товари та створити умови для їх збуту. Вони сприяють розвитку кооперативного руху, розвитку малих фермерських господарств, що в свою чергу робить життя у невеликих сільських спільнотах стабільнішим та перспективним.

Пан Ллойд Дайзіел має досвід роботи на Гаїті, в Кенії, Судані, Лівії, Єгипті та інших країнах. Зараз він допомагає фермерам та невеликим приватним агрогосподарствам в Україні. Канадські гості цікавились ситуацією в агросекторі Львівської області, роллю вищої школи в реформах на селі, можливістю впровадження у фермерських господарствах сучасних технологій переробки продукції тваринництва.

Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького Володимир Стибель зазначив, що університет однозначно є прихильником тісної співпраці між навчальним закладом та фермерами. Багато випускників університету мають власні агрогосподарства та працюють на великих птахофабриках чи молокозаводах. Але є проблема забезпечення технікою саме малих сімейних ферм. «І тут власне важливою є допомога канадських експертів, які можуть дати «вудочку» у вигляді нових технологій чи обладнання. Варто подумати над спільними проектами між університетом  та  ISCA», – підкреслив ректор В. Стибель.

У розмови з керівництвом ISCA взяли участь перший проректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького І.Турко, декан факультету харчових технологій та біотехнології М.Паска, завідувач кафедри технології молока і молочних продуктів О.Цісарик, керівник міжнародного відділу університету В.Стефаник. Також канадські гості ознайомились з лабораторіями університету.

Детальніше з діяльністю та проектами ISCA можна ознайомитись на сайті організації - http://www.isca-aidc.ca/.

Андрій Болкун