Сьогодні, 22 травня, у всьому світі відзначають День біологічного різноманіття.

В ООН його темою проголосили «біорізноманіття для цілей сталого розвитку». У міжнародній організації зазначають, що життєзабезпечення понад 3 мільярдів жителів планети залежить від морських і прибережних районів світу, в той час як понад 1,6 мільярда осіб покладаються на ліси і не деревні лісові продукти для одержання засобів для існування. 

«Деградація середовища проживання і втрата біорізноманіття загрожують благополуччю більш ніж 1 мільярда осіб, які проживають на посушливих і напівпосушливих територіях. Таким чином, повинні бути розроблені стратегії з захисту біорізноманіття для скорочення масштабів убогості і сталого розвитку», - йдеться на офіційному сайті ООН.

Генеральний секретар ООН у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня біологічного різноманіття підкреслив, що різноманіття життя на Землі має важливе значення для добробуту нинішнього та майбутніх поколінь. «Збереження, відновлення і невиснажливе використання біологічного різноманіття можуть сприяти вирішенню цілої низки суспільних проблем», - заявив він. «Скорочення масштабів знеліснення та деградації земель, а також збільшення накопичення вуглецю у лісових масивах, посушливих землях, пасовищних і сільськогосподарських угіддях дають істотну соціально-економічну віддачу і являють собою економічні способи пом'якшення наслідків зміни клімату», - додав генсек. 

Раніше Міжнародний день біологічного різноманіття рекомендувалося відзначати 29 грудня — у день набрання чинності Конвенції про біологічне різноманіття (резолюція 49/119 від 19 грудня 1994 року), однак через велику кількість свят, що відзначаються в цю пору року, багато країн зустрічалося з труднощами в плануванні та проведенні заходів з відзначення Дня і було прийнято рішення про зміну цієї дати.

Щорічно, починаючи з 2001 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН (ГА ООН) в 1995 році в спеціальній резолюції№ A/RES/49/119) на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), яка відбулася в 1994 році. Підписантами конвенції є близько 200 держав.

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

 

Джерело: ecology.unian.ua/

load page 0.078413 second, load CPU 0.31