30 листопада за підтримки Студентської самоврядної організації ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького  та Благодійного фонду  «Avante»  у нашому університеті відбулася акція по боротьбі з ВІЛ, СНІД-ом, сифілісом та гепатитом С.
Волонтери роздавали флаєри з інформацією про ці хвороби, способи зараження ними та методи профілактики і захисту, а також надавали «живі» консультації студентам, у яких виникали запитання.  Волонтери фонду пропонували бажаючим студентам зробити експрес-тест на дані захворювання безпосередньо на базі нашого університету.

- Наша організація існує з 2000 року і основними напрямками діяльності Благодійного Фонду «Аванте» є профілактика ВІЛ серед молоді та груп ризику та соціально психологічний супровід людей, які живуть з ВІЛ.  В рамках профілактичних послуг ми проводимо тестування на  СНІД,  сифіліс швидкими тестами, надаємо презервативи, лубриканти, розповсюджуємо інформаційні матеріали, проводимо лекції, семінари та тренінги, - поділилася  заступник директора фонду Олена Романець. - Для нас важливо донести інформацію до молоді про важливість знати свій ВІЛ статус. Зробити це  можна здавши тест на ВІЛ. Якщо ВІЛ статус негативний  - важливо зберегти його негативним, якщо ж ВІЛ статус позитивний - необхідно встати на облік в медичний заклад та приймати терапію, яка надається  безкоштовно.

Студенти нашого університету активно зголошувалися для проведення експрес-тестів та задавали питання волонтерам, що і підтверджує необхідність проведення подібних акцій.

- Зараз дуже важко привернути увагу студентів, тому ми намагаємось зробити подібні акції цікавішими і яскравішими (за допомогою костюмів чи роздавання безкоштовних контрацептивів), це дійсно привертає увагу молодих людей, зацікавлює їх, змушує задавати питання і  заохочує до тестування, - розповів волонтер БФ «Avante», студент 4 курсу ФВМ Василинець Володимир. – Проблема поширення даних захворювань насправді є дуже серйозною у сучасному світі, і тому, я вважаю, що допомогти комусь у питанні його власного здоров’я – це важлива і хороша справа, адже  захист і профілактика -  це основна складова нашого здоров’я.

Проблема поширення і профілактики даних захворювань справді є дуже вагомою у 21 столітті, саме тому ми плануємо провести ще декілька подібних акцій і семінарів у нашому університеті.

Комар Катерина, в.о. голови Студентської самоврядної організації  ЛНУВМБ імені С.З.Гжицького