22-23 березня 2016 року у м. Івано-франківську відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Оздоровлення стада та управління фермою ВРХ".

В роботі семінару взяли участь співробітники нашого університету: декан факультету харчових технологій та біотехнології професор Паска М.З., заступник декана факультету ветеринарної медицини доцент Леньо Ю.М., завідувач кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики професор Слівінська Л.Г., завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої професор Стефаник В.Ю., доценти кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики Личук М.Г., Леньо М.І. та асистент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин імені Г.В. Звєрєвої Кацараба О.А.
У перший день роботи семінару учасники відвідали господарство ТзОВ "Бучачагрохлібпром", яке входить в десятку кращих лідерів молочного ринку України, реалізуючи щодня понад 70 т молока екстра класу.

За словами директор по тваринництву Бориса Рудюка у 2016 р. надій на одну фуражну склав понад 8 тис. кг. молока в базиснійжирності – 3,4 %, прирости по молодняку перевищили – 800 гр., на відгодівлі сягнули понад 1 кг. Завдяки високій збереженості молодняку (до 97 %),використанні сексованої сперми (розділеної по статі), короткого сервіс-періоду до107 днів, компанія змогла наростити власне поголів’я нетелів.

Другий день роботи семінару був присвячений науково-практичним дискусіям, які стосувалися профілактики неонатальних хвороб телят (доповідач Борис Рудюк – директор по тваринництву ТзОВ"Бучачагрохлібпром"), респіраторних хвороб телят (доповідач Андрій Зборовський - технічний консультант ТОВ "Симедіка УА"),клостридіозів ВРХ (доповідач Катерина Зіміна - технічний консільтантТОВ "Стівенсон-спутнік"), іноваційному підходу в боротьбі з ектопаразитами(доповідач Валерій Мамай - головний ветеринарний лікар ТОВ«Велетень»), ефективним комплексним вакцинам VISTA ONCE та VISTA 5 L5, поширеним в США, які наразі знаходяться на фінальній стадії реєстрації та згодом з'являться на ринку України (доповідач Кевін Хілл - д.вет.н, технічний консультант MERCK AnimalHealth, США).

Висловлюємо щиру подяку представникам компаній CymedicaUA та MSD AnimalHealthза високий рівень організації та інформативність даного заходу.