14.08.2017 року в манежі кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики була проведена контрольна лярингоскопія у коня, якому 04.11.2016 року надавалася лікарська допомога при патології гортані (ларингеальнагеміплегія) за участі завідувача кафедри, професора Слівінської Л.Г., доцента Максимовича І.А., магістра ветеринарної медицини Стефаника О.Ю., доцентаКшиштофаБучека (кафедра епізоотології з клінікою інфекційних хвороб, Природничий університет, м. Люблін), лікар ветеринарної медицини БеатиКачмарек (кафедра внутрішніх хвороб продуктивних тварин і коней, Природничий університет, м. Люблін). Після проведеного лікування у коня на 70% відновилася працездатність тварини, що підтверджено результатами контрольного дослідження. 

 

Професором Слівінською Л.Г., лікарем ветеринарної медицини Беатою Качмарек (аспірантка професора Кшиштофа Лютніцького, кафедравнутрішніх хвороб продуктивних тварин і коней, Природничий університет в Любліні), доцентами Максимовичем І.А. та Бучеком К., магістром ветеринарної медицини Стефаником О.Ю. було проведено огляд ротової порожнини у коней ДЮСШ «Буревісник» та «Каретний двір» (стан зубної аркади,стирання зубів, прикус), що є одним із основних етіологічних чинників розладів органів травлення (гастрит, коліки). 

За виявлених дефектів при неправильному стиранні зубів було проведено їх спилювання із використанням спеціального електричного рашпіля з відповідними насадками. Дана маніпуляція проводилася після витримування тварин на голодній дієті та застосування слабкої седації. 

Ми щиро вдячні колегам з Природничого університету в Любліні за надані консультації і спільно проведену роботу.

 

load page 0.077792 second, load CPU 0.35