Факультет біолого-технологічний

Сучасний Музей підків на кафедрі хірургії було створено у 1881 році. Такий музей – чи не єдиний у Європі – постав на основі унікальної колекції підків, зібраної у 30 – 40-их роках XX століття визначним ортопедистом, професором Казимиром Щудловським і його батьком, який був добрим ковалем. Оновлений Музей підків було відкрито 30 жовтня 2015 року. Експозиція музею підків і його фонди налічують нині понад 400 експонатів, що походять з різних куточків світу. На стендах музею близько 300 підків.

Тут є великі для ваговозів, легкі для верхових коней і навіть підкови для волів. Особливо привабливими є спеціальні підкови, що давали можливість використовувати для роботи тварин з хронічними захворюваннями чи вродженими вадами копит, сухожилків, суглобів. Тут ми бачимо спеціальні підкови для роботи в гірських умовах, на сипучих і кам’янистих ґрунтах, взимку і влітку. У багатьох відвідувачів особливе зацікавлення викликають безшумні кінські підкови, що використовувалися для роботи в містах у нічний і ранковий час.