Кафедра безпеки виробництва та механізації технологічних процесів у тваринництві

Чайковський Борис Петрович
Завідувач кафедри Кандидат технічних наук, доцент, доктор філософії .

У 1971 р. була створена кафедра кормовиробництва і механізації.

Завідувач - доцент Носов Юрій Михайлович.

З 1977 р. кафедра називалась  Механізація тваринництва та охорони праці. Нею завідував до 1984 р. доцент Лисий В.А.

З 1984 р. до 1990 р. кафедрою керував доцент Бурнаєв М.Д.

З 1990 р. до 2006 р. кафедрою завідував Лисий В.А.

З травня 2006 р. кафедрою завідує Чайковський Б.П.

З 2006 року кафедра називалась "Охорони праці та механізації технологічних процесів у тваринництві" Навчально - виховний процес здійнювали 5 кандидатів технічних наук - доцентів та один асистент.

З 2012 року кафедра отримала назву «Безпеки виробництва та механізації технологічних процесів у тваринництві».

Викладалися дисципліни:

"Нарисна геометрія",

"Основи охорони праці",

"Охорона праці у тваринництві",

"Охорона праці у ветеринарній медицині",

"Охорона праці в АПК",

"Машини і механізми у тваринництві",

"Технологічне обладнання цехів по переробці продукції тваринництва",

"Охорона праці у рибництві".

На кафедрі були курси підготовки водіїв автомобіля категорії "В".

Наукові дослідження здійснювалися з комплексної наукової теми "Дослідження, опробування і застосування оптичного випромінювання в агропромисловому комплексі". Робота проводилася спільно з Львівським акціонерним товариством "Іскра" згідно заключної угоди про співпрацю між ЛНУВМ БТ і ВАТ "Іскра".

Проводилися теоретичні і експериментальні дослідження впливу випромінювання оптичного діапазону на збереження, ріст і підвищення продуктивності тварин і птиці. В рамках роботи була розроблена конструкція і виготовлені спеціальні інфрачервоні випромінювачі, захищені патентом України. Розроблена конструкція комбінованого випромінювача з джерелами інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового випромінювань.

За період існування кафедри її співробітники опублікували понад 450 наукових праць.

Доцент Занічковська Л.В. має в своєму доробку 150 авторських свідоцтв та патентів України.

Доцентами Чайковським Б.П., Сколоздрою С.В., Занічковською Л.В., Павлик Н.І. видано навчальні посібники з "Нарисної геометрії" (2008р.), "Охорони праці у тваринництві" (2008р.), "Основи охорони праці" (2008р.), "Охорона праці у ветеринарній медицині", (2009р.), "Лабораторні роботи з Нарисної геометрії з застосуванням комп'ютерної програми КОМПАС - Графік"(2007р.).

Закінчені наукові дослідження впроваджуються у виробництво.

Виробничими філіалами кафедри є Луківське фермерське господарство Самбірського району, Львівської області, Львівське відкрите аукціонне товариство "Іскра".

Завідувач кафедри, кандидат технічних наук, доктор філософії, доцент:

Чайковський Б.П.

Доцент: Чайковський Б. П.

Старший викладач:  Ярошович І. Г.

Асистенти:  Шалько А.В., Шпить І.В. Білаш Ю.П., Гордійчук Л.М.

Старший  лаборант: Занічковська В. С.

Лаборант: Саман Г.М.