Факультет ветеринарної медицини

доцент, кандидат ветеринарних наук Леньо Юрій Михайлович
асистент Гащук Євген Степанович

<ПРО ФАКУЛЬТЕТ>     <НОВИНИ>   <РОЗКЛАД>   <ГРАФІК ЕКЗАМЕНІВ> <КОЛЕКТИВ>

Сама будівля є пам’яткою доби Ренесансу, де представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. Найширше представлена холодна зброя: ножі, кинджали, мечі, шаблі, шпаги, ятагани, сокири, алебарди, булави, чекани, перначі та багато іншого. Найбільше вразили студентів обладунки, гармати (Цінною частиною колекції є бронзові гармати XVI-XVII ст. роботи львівських майстрів Л. Герле та Я. Полянського, на яких розміщені написи, герб Львова, рельєфні зображення. Не можна оминути увагою мортири XVII ст. з бомбами вагою по 30-35 кг), і величезні дворучні мечі, які здавалися просто непідйомними.

У приміщенні Арсеналу зберігається цінна пам’ятка львівського ливарництва - статуя архангела Михаїла, виготовлена майстром Каспаром Франке. Свого часу вона прикрашала портал Королівського арсеналу у Львові (1638 р.). У Музеї є збірка ручної вогнепальної зброї, яка прикрашена ретельно виконаними орнаментами, оздоблення справді розкішне, особливо роботи гуцульських майстрів.

Пам’ятки, представлені в Музеї-Арсеналі - це невелика частина колекції зброї Львівського історичного музею, яка, як нам сказали, налічує близько 4,5 тис. одиниць.  Цікаво було доторкнутися до історії і побачити ще один з видів мистецтва, адже усі експонати є особливими і неповторними.