Факультет ветеринарної медицини


Декан, доцент, кандидат ветеринарних наук     Стронський Юрій Степанович

Заступники декана:
доцент, кандидат ветеринарних наук Максимович Ігор Андрійович
доцент, кандидат ветеринарних наук Леньо Юрій Михайлович
асистент Гащук Євген Степанович

 

 <ПРО ФАКУЛЬТЕТ>     <НОВИНИ>   <РОЗКЛАД>   <ГРАФІК ЕКЗАМЕНІВ> <КОЛЕКТИВ>

Щиро радію такій активності. Такі результати показують плідну працю як студентів,так і викладачів. Насправді, у нашому університеті дуже заохочується будь-який порив до навчання і не тільки. Хор,танці,дебати і багато іншого цікавого можна знайти за кожним коридором навчального закладу,навіть,якщо це ніяким боком не стосується ветеринарії. Як вам уже відомо,а як не відомо – то повідомляємо,що на заключному етапі конференції,а саме на врученні грамот учасникам, відбувся такий собі театральний виступ. Саме про нього хотілось би поговорити. Не стану приховувати,що його створювали ми – звичайні студенти,які не мають жодного досвіду ні театрального,ні режисерського на чолі з Максимовичем Ігорем Андрійовичем, Леньо Мартою Ігорівною та Чорнушкіним Богданович Олеговичем. Він став нашою реалізацією самих себе,як особистостей, що не могло не розчулити. Але про це згодом… 

А все почалося дуже сумно… 

По інтернету гуляє багато садиських відео,де знущаються з безпритульних тварин,роблять з ними речі,які переносять нас в камери для катувань у часи середньовіччя. Навіть описувати того не хочу. Однак,найгіршим є те,що у ролі палачів часто виступаю не хто інший як… діти. Сумніше вже нема куди. Ігор Андрійович зібрав нас,під впливом недобрих думок про те «куди котиться цей світ?». Він сказав,що хоче провести щось на подобі флеш-мобу,де ми б могли висвітлити цю проблему. 

Далі було найскладніше: багато сирих ідей, написання історії, пошук акторів, голосу,який озвучував, підручні реквізити і постійне хвилювання як сприйме це публіка. Чим більше ми наближалися до виступу, тим більше безсонних ночей. 10 хвилин виступу коштував нам безкінечних репетицій і нервів. Собака,яка брала участь у виставі, після одноденної репетиції засинала від утоми. Але! Коли ми почали виставу і я побачила,як ви щиро сміялися,як подекуди потекла сльоза,як ви співчували тому,що відбувалося на сцені, до мене дійшло – це все було не дарма. Адже ми підняли проблеми стосунків між твариною і людиною. На жаль, далеко не всі люди усвідомлюють відповідальність,коли приручають тварину. Вони думають,що взявши тварину,можна в будь-який момент від неї позбутися. Спростування цієї думки і була головною нашою метою. Ми уподібнили собаку людині,щоб показати наскільки дико поступають люди. Нас, ветеринарів, хвилює не лише практична частина, де ми вчимо як лікувати тварин та заробляти на цьому гроші. Ми лікуємо, бо хочемо бачити пацієнтів здоровими і живими. Жоден ветеринар не може себе так величали, якщо він не любить тварин. Тому такі соціальні проблеми як ставлення людей до тварин, як до іграшок, яких можна у будь-який момент викинути – нас зачіпає за живе. 

Сподіваємося ви вловили цю тонку суть нашого виступу, бо такі ситуації,на жалі, є повсякденними. І якщо, нам вдалось змусити вас задуматися про це хоча б на секунду – то наша мета досягнута і ми це все зробили не дарма. 

«Все могло бути по-іншому» про це я задумалась,коли ми проводили останню репетицію. Собака, про яку йдеться в історії, могла б і на далі приносити господарям щасливі моменти. Можливо іноді наші улюбленці і завдають нам шкоди. Однак, жоден розбитий телевізор з вини тварин, жодна пара погризених туфель, жодна заподіяна шкода не варта моментів! Момент,коли ти самотній і повертаєшся з роботи, а до тебе зі всіх сил біжать чотири лапи. Момент, коли вже продзвенів перший будильник, ти ще дрімаєш, а пухнаста лапка вже будить тебе і леститься. Момент, коли ви обоє бігаєте по кімнатах, як малі діти. Момент, коли він підкрадається до тебе, а ти його вже помітив. Момент, коли застаєш, що він п’є з твоєї чашки. Це все моменти,які безцінні. Не втрачайте їх. Не втрачайте себе. Адже, рушійна сила усіх великих звершень – любов. 

Також дякуємо всім, хто допомагав, особливо ТОВ "Кормотех", які посприяли в пошуках "голосу" для озвучення вистави, та багато іншого. 

Ще раз дякуємо за увагу на конференції. З любов’ю ваші студенти.

 

load page 5.191991 second, load CPU 0.27