Факультет ветеринарної медицини


Декан, доцент, кандидат ветеринарних наук     Стронський Юрій Степанович

Заступники декана:
доцент, кандидат ветеринарних наук Максимович Ігор Андрійович
доцент, кандидат ветеринарних наук Леньо Юрій Михайлович
асистент Гащук Євген Степанович

 

 <ПРО ФАКУЛЬТЕТ>     <НОВИНИ>   <РОЗКЛАД>   <ГРАФІК ЕКЗАМЕНІВ> <КОЛЕКТИВ>

Для студентів магістратури на кафедрі викладається дисципліна “Терапія та профілактика внутрішніх хвороб собак та котів”. 

 

Згідно графіку відкритих занять (лекцій і лабораторних) на кафедрі внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики 16.02.2017 р на базі клініки кафедри відбулось лабораторне заняття зі студентами 2 курсу магістратури на тему “Хвороби нервової системи. Клінічне дослідження собак та котів із мультифокальними захворюваннями нервової системи”, яке проводив к. вет. н., старший викладач Федорович В.Л.

На занятті студенти магістратури працювали із хворими тваринами з ураженням центральної нервової системи. Оволоділи навиками неврологічного дослідження собак, зокрема оцінення функції черепно мозкових нервів, спинальних рефлексів та позотонічних реакцій. 

Кожним студентом було досліджено функції черепно-мозкових нервів і застосування відповідних інструментів (ліхтарик, рефлекторний молоточок Тейлора а інші). 

Студенти активно досліджували у хворих тварин спинальні рефлекси – пателярний, сухожилкові та ряд інших. 

Визначення позотонічних реакцій було проведено усім хворим тваринам, зокрема на наявність геміплегії, вестибулярних розладів та атаксії. 

Окрім того, кожен студент відпрацьовував навики по ультразвуковомудослідженні сечового міхура при його нейрогенній дисфункції. 

У кінці заняття було обговорено результати, отримані при неврологічному дослідженні собак із мультифокальними захворюваннями нервової системи, оформлено план лікування тварин враховуючи симптоматику хвороб і фармакодинаміку рекомендованих препаратів. 

Заняття завершилося узагальненням, закріпленням та систематизацією навчального матеріалу викладачем у вигляді опитування студентів і заповненням ними історій хвороби.

load page 5.201136 second, load CPU 0.01