На сьогоднішній день в Україні триває проведення реформ, у тому числі і в галузі безпечності харчової продукції. У вересні 2015 року вступи в силу Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчової продукції».
Цей Закон регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів та визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї. З цією метою було створено Державну продспоживслужбу, в структуру якої входить і ветеринарна медицина.
14 вересня 2016 року для студентів 3-4 підгрупи І курсу магістратури в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи ринку «Привокзальний» м. Львова було проведено виїзне заняття на тему: «Державне регулювання у сфері безпечності харчових продуктів». Заняття проводили завідувач кафедри епізоотології, д.в.н. Куртяк Б.М. та асистент кафедри Сторчак Ю.Г. Практичну демонстрацію проведення лабораторних досліджень здійснили завідувач лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи Бойко Л.Я. та ветеринарний лікар ринку «Привокзальний» Фуртак В.І.
Майбутні магістри ознайомились із порядком проведення експертизи для визначення безпечності продукції, яка потрапляє на ринок, необхідною документацією, що дає право реалізовувати харчову продукцію на ринку.

У лабораторії в рамках виїзного заняття було проведено експертизу рослинної продукції на вміст у ній нітратів, також майбутні випускники магістратури змогли безпосередньо поспілкуватись із реалізаторами продукції на ринку та оцінити її якість та безпечність, а також ознайомитись із наявною у них документацією, яка дає дозвіл на реалізацію харчової продукції та підтверджує її безпечність для споживачів.