Факультет харчових технологій та біотехнології

Декан, доктор ветеринарних наук, професор    Паска Марія Зіновіївна

Заступники декана:

доцент,  кандидат технічних наук  Драчук Уляна Романівна

доцент   Коваль Галина Михайлівна

асистент  Білик Оксана Ярославівна

____________________________________________________________________________________________

<НОВИНИ>     <ПРО ФАКУЛЬТЕТ>  <ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ>  <НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КОМІСІЯ>    <БАЗИ ПРАКТИК>     <РОЗПОДІЛ СТУДЕНТІВ НА ПРАКТИКУ>

Кафедра виконує комплексну наукову тему «Скорочення втрат та підвищення якості м’яса, розробка та вдосконалення технології м’ясних та олійно-жирових виробів». Визначальним напрямком наукової роботи кафедри є раціональне використання продуктів переробки різних рослинних білкових культур, дослідження доцільності його використання для виробництва комбінованих м’ясних продуктів, шляхом аналізу показників харчової та біологічної цінності, визначення фізико-хімічних та оптичних властивостей сольових розчинів для екстрагування органопрепаратів, розробка нових рецептур та удосконалення технологій при виробництві м’ясних  та олійно-жирових виробів.

Визначальним напрямком наукової роботи кафедри є:

- Дослідження показників якості м’яса (свинини, яловичини), залежно від перебігу автолітичних процесів;

- Альтернативні джерела білка у традиційних продуктах харчування.

- Органолептичні та фізико-хімічні показники варених та варено-копчених ковбас із частковою заміною м’яса за ознаками pse та dfd.

- Науково-практичні основи виробництва м’ясних і жирових продуктів з використанням регіональних сировинних ресурсів.

- Зниження втрат маси м’яса при зберіганні охолодженого м’яса і збереження його якості.

- Фізико-хімічні біохімічні та оптичні властивості досліджуваних розчинів екстрагентів органопрепаратів та інших продуктів переробки тваринної та рослинної сировини.

НАУКОВИЙ НАПРЯМ:

профессор Паска М.З.

Розробка нових видів м’ясних та олійно-жирових виробів з використанням добавок функціонального призначення

доцент Ромашко І.С.

Дослідження впливу фізико-хімічних чинників на стійкість харчових емульсій

доцент Драчук У.Р.

Переробка вторинної сировини м’ясопереробних та олійно-жирових підприємств

старший викладач Галух Б.І.

Розробка технологій м’ясних, жирових продуктів з використанням регіональних сировинних ресурсів

старший викладач Басараб І.М.

Розробка технології оздоровчих м’ясних продуктів з використанням нетрадиційної сировини

ассистент Молдаванова Л.К.

Розробка сучасних технологій скорочення втрат при термічній обробці та зберіганні охолоджених і заморожених м’яса та м’ясопродуктів

За результатами проведених наукових досліджень з даних напрямів співробітники кафедри опублікували понад 300 наукових праць, з них більшість – наукові статті у фахових виданнях, авторські свідоцтва, патенти України і заявки на винаходи. Крім того, випущено технічні умови, методичні рекомендації виробництву. Результати досліджень були представленні на більше ніж 150 наукових конференціях, симпозіумах, школах і семінарах, в основному міжнародних.

paska

Декан факультету