22 червня у Львові при підтримці Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) відбувся семінар “Підтримка децентралізації в Україні: вдосконалення державного інвестування на всіх рівнях”.
Із вступним словом до учасників cемінару  звернувся перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, який наголосив на важливості стратегічного інвестування ресурсів в об’єднаних громадах, зокрема на покращення інфраструктури. В минулому році  об’єднані громади Львівщини ефективно використали 76 млн. грн на подібні проекти, а в поточному році з державного бюджету передбачено виділити 63 млн. грн. субвенції на інфраструктуру об’єднаних територіальних громад. Важливо також навчити керівників громад генерувати проекти і публічно звітувати за використання коштів.

Старший економіст департаменту економіки ОЕСР Хансйорг Блюхлінгер звернув увагу на досвід 36 країн у сфері бюджетної децентралізації та її позитивний вплив на розвиток сільських територій і активізацію економічної діяльності. Завдяки бюджетній децентралізації в країнах-членах ОЕСР відбувається зближення рівнів доходів юрисдикцій з низькими та юрисдикцій з високими доходами.

Менеджер проекту ОЕСР Ізабель Шатрі детально охарактеризувала прямі та непрямі джерела фінансування інвестицій, зокрема в розвиток сільських територій, які використовуються в країнах ОЕСР.

Експерт Групи досліджень державного управління Варшавського університету Давід Шешьцило розповів про політику державного інвестування на місцевому рівні з урахуванням досвіду країн ЄС та Польщі. Важлива увага приділяється розробці документів довгострокового планування в яких деталізовано пріоритети розвитку для конкретизації напрямів інвестування із структурних фондів ЄС. Експерт також детально охарактеризував сучасні підходи із залучення інвестицій в розвиток сільських територій Польщі.

Керівник підрозділу ОЕСР Доротея Аллен-Дюпре докладно розповіла про диференціацію інвестиційних стратегій для їх пристосування до місцевих потреб і реалізацію конкурентних переваг регіонів.

Представник Асоціації Фламандських міст та муніципалітетів (Бельгія) Крістоф Делаттер наголосив на практики фінансування місцевих інвестицій на субнаціональному рівні, бюджетного планування і реалізацію проектів державно-приватного партнерства в сільській місцевості.

Власний досвід успішних практик реалізації проектів представили голови об’єднаних територіальних громад Львівщини і представники Асоціації міст України та Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Участь у семінарі прийняли викладачі факультету економіки та менеджменту університету Дмитро Соломонко і Ростислав Литвин.