Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького, професор Володимир Стибель зустрівся з делегацією Регіонального об’єднання агрокооперативів з Підкарпатського воєводства Республіки Польща. 
Директор Підкарпатського центру рільничого дорадництва (ПЦРД) Роберт Пєщох ознайомив з роботою своєї структури. ПЦРД займається широким спектром інформаційно-аналітичного забезпечення економічної діяльності аграрно-фермерських господарств та проблематикою розвитку сільських територій. Центр надає консультації, проводить різноманітні семінари, навчання та курси з підвищення кваліфікації, співпрацює з науковцями у вивченні проблем АПК та впровадженні сучасних методів господарювання у практику, допомагає вивчати кон’юнктуру ринку, здійснювати лабораторні аналізи продукції, сприяє у пошуку працівників та збуті продукції.

Натомість голова правління Регіонального союзу агрокооперативів у Ряшеві  Владислав Колодзьєй підкреслив, що сьогодні агросектор в польському Підкарпатті розвивається дуже інтенсивно. Місцевим фермерам бракує фахових робітників, а польські колеги завжди з радістю готові поділитися досвідом зі своїми українськими партнерами. 

Комендант воєводської державної рибоохорони Єжи Якубєц поділився досвідом організації захисту риб на водних об’єктах Підкарпатського воєводства РП. 

Гості університету зазначили, що нині в Польщі існують дуже сприятливі умови для організації наукових обмінів, стажування українських студентів у фермерських та аграрних підприємствах, переробних та виробничих закладах. 

Ректор ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького Володимир Стибель підкреслив, що університет однозначно є прихильником тісної співпраці між навчальним закладом та європейськими фермерами. «Нам важливо, щоб студенти на практиці, а не на словах знайомились з передовими технологіями та методами господарювання. У нас з польськими колегами існує давня і дуже плідна співпраця. Вона йде на користь обом нашим народам», – підкреслив ректор В. Стибель.

У результаті зустрічі досягнуто домовленості про проходження студентами ЛНУВМ та БТ імені С.З. Ґжицького стажування в аграрних та фермерських господарствах Підкарпатського воєводства Республіки Польща, ознайомлення з роботою польських рибних ферм. Зараз вже формується перша група охочих здійснити таку поїздку. Окрім того, планується, що делегація університету братиме участь у ХІХ регіональній виставці великих свійських тварин, яка пройде під патронатом Підкарпатського центру рільничого дорадництва 24-25 червня в Богухвалі, що біля Ряшева. 

 

Андрій Болкун

load page 0.080522 second, load CPU 0.02