03 серпня у Львові відбулася українсько-польська зустріч на тему: “Африканська чума свиней. Загроза та заходи безпеки”. 
1

Українську делегацію на зустрічі представляли Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа, директор ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок, академік НААН Ігор Коцюмбас, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Віктор Мікулін, ректор університету, професор Володимир Стибель, завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК імені І.В. Поповича, професор Павло Музика, керівники регіональних управлінь Держпродспоживслужби у Львівській, Волинській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Тернопільській і Рівненській областях,  представники Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. 


2
3

До складу польської делегації увійшли заступник Міністра сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Ева Лех, Головний ветеринарний лікар Польщі Павел Нємчук, директор Державного інституту ветеринарії в Пулавах Кшистоф Нємчук. 
4

Із вступним словом до учасників зустрічі звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який відзначив важливість співпраці при реалізації проектів у сфері ветеринарної медицини, агропромисловому комплексі, а також в діалозі і спільними зусиллями подолати АЧС, використовуючи напрацювання науки і враховуючи польський досвід.
5

Директор Державного інституту ветеринарії в Пулавах Кшиштоф Нємчук у своїй доповіді звернув увагу на поширення АЧС в країнах Європи наголосивши, що в Польщу дане захворювання свиней 2016 році ймовірно потрапило з території Білорусі через міграцію диких кабанів. 
6

Професор Кшиштоф Нємчук відзначив, що по території Польщі вірус АЧС мігрує зі сходу країни на захід, завдаючи все більше шкоди. Тому важливо посилити українсько-польську співпрацю для боротьби із цим явищем. Кшиштоф Нємчук у своїй доповіді відзначив, що в 2014-2017 рр. в країні зафіксовано 65 вогнищ АЧС у фермерських господарствах і 430 випадків захворювання диких кабанів. Важливу увагу доповідач звернув на необхідність формування ефективної системи інформування фермерів щодо АЧС.
6.1

 Головний ветеринарний лікар Польщі Павел Нємчук звернув увагу, що поширення захворювання на АЧС носить ланцюговий характер, де кожна з його ланок – природа (дикі кабани), фермерське господарство з свинопоголів’ям та діяльність людини впливають на швидкість його поширення. 
7

  Заступник міністра сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Ева Лех окреслила комплекс законодавчих та економічних заходів, що реалізуються в державі для боротьби із поширенням АЧС. Зокрема, з 12 липня п.р. набули зміни в законодавстві, що спрощують боротьюу із АЧС у Люблінському, Підляському та Мазовецькому воєводствах.  Значна увага в доповіді Е. Лех приділялася також  детальному висвітленню комплексу економічних та адміністративних інструментів, які використовуються в Польщі для боротьби із поширенням АЧС та посилено заходи із забезпечення біобезпеки у тваринницьких комплексах. Зокрема, фермерам до 14 серпня п.р. пропонується добровільно відмовлятися від вирощування свиней, за що надається фінансова підтримка, а також сприяння у започаткуванні справи із вирощування інших видів свійських тварин.     У випадку, якщо фермер відмовляється від участі з реструктуризації бізнесу і у випадку захворювання свиней на АЧС в подальшому, фермер втрачає право  на одержання бюджетної  компенсації за втрату поголів’я свиней  
8

 Крім того, Е.Лех у своїй доповіді охарактеризувала інструменти співпраці із спілкою мисливців з метою ліквідації потенційно небезпечного поголів’я диких кабанів у воєводствах. Підсумовуючи доповідь заступник міністра наголосила, що боротьба із АЧС є складною справою, що вимагає координації і співпраці для її подолання. 
9

Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа наголосив, що в Україні в поточному році вже зафіксовано вогнища захворювань АЧС в областях Західної України за винятком Львівської.  Доцільно також створити українсько-польську робочу групу по боротьбі із АЧС із залученням інших країн ЄС, що буде проводити зустрічі раз в півтора-два місяці.
10

В рамках зустрічі досягнуто домовленість про тіснішу координацію ветеринарних відомств двох країн в боротьбі з АЧС, в проведенні спільних інформаційних кaмпаній та заходів в сфері мисливства.  
11

В цей же день за участю Голови Держпродспоживслужби України  Володимира Лапи на базі ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок відкрито сучасний лабораторний комплекс.
12
13
14
15

 

load page 0.079753 second, load CPU 0.16