Науково-дослідна робота кафедри виконується за двома темами: ДР № 01124001343 «Вивчення господарсько-біологічних особливостей порід великої рогатої худоби і коней в західному регіоні України» та ДР № 01124001342 «Створення високопродуктивних стад м’ясної та комбінованої худоби на Прикарпатті».

По першій темі наукова робота співробітників кафедри спрямована на створення нових заводських типів, ліній і родин української чорно-рябої молочної породи західного внутрішньопородного типу та збереження і удосконалення зональних і локальних порід, яких розводять в західному регіоні України, зокрема симентальської, червоної польської, бурої карпатської, пінцгау. Над вивченням цих завдань працюють доктор сільськогосподарських наук, Федорович В.В. та доценти Гордійчук Н.М., Приймич В.І., Голуб О.М.

В галузі конярства дослідна робота зосереджена на створення робочих коней шляхом схрещування місцевих маток із жеребцями української верхової, торійської та інших порід коней, а також вивчення господарсько-біологічних та селекційно-генетичних особливостей гуцульської породи коней. Наукову роботу в цьому напрямку ведуть доценти Соколова Г.О., Попадюк С.С.

По другій темі науково-дослідна робота направлена на інтенсивне використання вітчизняних і зарубіжних м’ясних порід – української, волинської, поліської, м’ясних сименталів, абердин-ангуської, лімузинської та інших. В перспективі передбачається створити Прикарпатський (Львівський) зональний тип симентальської м’ясної породи. Над вирішенням цього завдання працюють професор Шаловило С.Г., доценти Бойко А.О., Дутка В.Р., Осередчук Р.С.

Результати проведених досліджень співробітники кафедри щорічно публікують у періодичних наукових виданнях.

Важливою ланкою діяльності кафедри є підготовка наукових кадрів через магістратуру, аспірантуру, докторантуру. Проведення курсів підвищення кваліфікації для керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств, викладачів коледжів. Розробка рекомендацій і нормативних документів, творча співпраця з науково-дослідними інститутами відповідного профілю в Україні і за кордоном для обміну науковою інформацією та науковими кадрами.