ЛЮБОВ ДО ІНШИХ, ЛЮБОВ ДО СЕБЕ. 

У ЧОМУ ВОНА ВИРАЖАЄТЬСЯ І ЯК НАВЧИТИСЯ ЛЮБИТИ?

Як часто ми чуємо про важливість прояви любові та поваги до інших людей і при цьому ігноруємо любов до себе, прирівнюючи це почуття до егоїзму. Але чи можлива щира любов до інших, якщо людина не любить і не приймає себе? Щоб відповісти на це запитання, варто розібратися, яка вона, справжня любов до себе? У чому її відмінність від егоїзму, і як вона пов'язана з любов'ю до оточуючих нас людей? 

 Перш за все, любов до себе виражається в нашому прийнятті себе такими, якими ми є.

 Людина, що любить себе, бере на себе відповідальність за свої вчинки, дає собі право на помилку і право на її виправлення. Він перестає вимагати від інших виконання своїх бажань і сам робить кроки до їх здійснення. Він дарує свою любов з радістю, нічого не чекаючи у відповідь. 

 Любити себе - значить, жити повним життям. Дати собі право бути людиною, тобто переживати досвід, мати страхи, переконання, помилки, недоліки, бажання і надії. Дуже важливо жити усвідомлено в даний момент часу, без оцінок і порівнянь. І якщо щось не влаштовує, то не лаяти себе і весь світ за це, а знайти в собі сміливість змінити ситуацію. Адже в засудженні себе немає ніякого сенсу, обливаючи себе брудом складно стати чистим. Будь-яка ситуація - лише привід задуматися над тим, що було зроблено не так і як можна це виправити. 

 Який же зв'язок між любов'ю до себе та інших? Ми рідко замислюємося, що наші почуття до людей проходять крізь призму ставлення до себе. Якщо ми з повагою ставимося до своїх бажань і потреб, то значимими для нас стають і бажання інших. Чим більше ми приділяємо уваги собі, своїм прагненням, тим більш повним життям починаємо жити, відкриваючи в собі все нові і нові грані, якими хочеться поділитися з іншими. Варто лише пам'ятати, що й інші люди мають право на любов до себе. Це і є порятунок від власного егоїзму. Так з цієї любові до себе народжується любов до інших. 

 Ми живемо у світі де у кожної людини є свій власний світ і своє власне життя. Кожна людина унікальна, і все, що є у нас в цьому світі - це ми самі. Любити себе - отже, давати собі жити повним життям, а любити інших людей - значить, дати їм волю самостійно розпоряджатися їх власним життям. 

 Щоб любити інших, необхідно знайти любов у собі, виростити її. Адже ми можемо дати людям тільки те, що маємо самі. І якщо в нас багато страхів, недовіри, ревнощів, то зовсім не залишається місця для любові. Прийнявши себе цілком і повністю, ви починаєте випромінювати любов на все навколишнє вас. 

Пропонуємо  кілька принципів  любові до себе. Сподіваюся, що вони стануть в нагоді вам. 

 Вчіться приймати себе повністю, вашу зовнішність і ваш характер. 

 Змінюйте  свою поведінку, якщо це необхідно, але дозвольте собі бути індивідуальністю. 

 Візьміть на себе відповідальність за ваше життя і проявіть себе. 

 Надавайте самі собі підтримку. Навчіться балувати себе, хваліть і робіть собі подарунки. Вчіться генерувати тільки позитивні думки про себе і про тих, хто поруч з вами. 

 Не оцінюйте себе та оточуючих. Пам'ятайте, будь-який недолік - це недолік тільки в порівнянні. 

 Будьте незалежними від думки оточуючих Вас людей. Слухаючи їх, слухайте і себе. Вам зовсім не обов'язково погоджуватися з їхньою думкою, достатньо взяти до відома. Часто критика по відношенню до вас - це бажання щось отримати від вас, а не оцінка вас як людину. Подумайте, чи готові ви дати те, що від вас хочуть, чи ні, і дійте відповідно. 

 Будьте чесні, відкриті і відверті з собою і з тими, хто поруч з вами . Давайте зрозуміти, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами і як ви готові діяти по відношенню до інших, не принижуйте, але і не величайте себе. 

 Зрозумійте і прийміть те, що ніхто в цьому світі нікому нічого не винен. Ваша любов повинна бути вільна у своєму прояві. 

 Прислухайтеся до себе. Усвідомте і висловлюйте те, що ви думаєте і відчуваєте. 

 Прийміть ситуації у вашому житті як уроки на шляху до вдосконалення. 

 Живіть тут і зараз. 

 Вчіться дивитися на світ навколо вас, приймайте і розумійте його і себе. Слідкуйте за велінням свого серця, і ваш вибір завжди буде правильним. Дозвольте любові увійти у ваше серце, не ділите її на себе і на інших, просто любите - і побачите, як світ навколо заграє новими фарбами.

load page 5.262297 second, load CPU 0.03