Факультет ветеринарної гігієни, екології та права

Декан, кандидат ветеринарних наук, доцент    Пеленьо Руслан Андрійович

Заступники декана:
доцент,  кандидат технічних наук  Сливка Наталія Богданівна
доцент,   кандидат сільськогосподарських наук Сухорська Ольга Петрівна

<НОВИНИ>

Ми знаємо, що Пасха – великий і світлий день! Тріумф життя над смертю, добра над злом, перемога правди над брехнею. Це можливість подумати над своїм життям, зробити певні висновки, змінити щось, або “прибрати” трохи. Як у своїй душі (яку ми мали готувати протягом всього посту), так і в побуті.  Також важливим атрибутом Великодня є пасхальний кошик.

Для господинь це відповідальний момент, адже кожній хочеться, аби її кошик виглядав найкраще, щоб рушничок захоплював красою інших. Існує традиція заквітчувати їх миртом, самшитом, аспарагусом, квітами і кольоровими стрічками. До кошика кладуть гілочку свяченої верби і покривають кошик гарною вишитою серветкою або рушником.

Прикрашання кошику зеленню – це символ вічного життя та безсмертя. Вишитий рушник символізує долю. Багатство ниток, сплетених любов’ю і розумом, символізує життя. Плетіння нитки є також символом вічності, бо це процес, який можна продовжувати безконечно.

Не порушуючи традицій, на кафедрі ветеринарно-санітарної експертизи, гігієни та загальної ветеринарної профілактики були проведені майстер-класи по оздобленні пасхальних кошиків. Студенти факультету ветеринарної гігієни, екології та права також мали гарну можливість взяти участь у їх прикрашанні.