23 жовтня 2014 року у Львівському палаці мистецтв відбувся «День професійного самовизначення». Він об’єднав 24-й Ярмарок кар’єри та День відкритих дверей навчальних закладів.

Традиційно восени його організовують Львівський обласний  центр зайнятості, НУ «Львівська політехніка» за активної участі відділу сприяння працевлаштуванню студентів і випускників, навчально-методичного віддлу, викладачів та студентів нашого університету. Захід став хорошою традицією, адже це унікальна можливість представникам підприємств – знайти потрібні кадри, безробітним і студентам – потенційних працедавців, а учням шкіл – визначитися із професійним майбуттям. А незабаром і в нашому університеті будемо проводити «6-й  Ярмарок кар’єри майбутніх фахівців АПК-2014».

На заході були присутні представники понад 50 підприємств, установ та організацій, які  задекларували майже 1000 варіантів працевлаштування. Мають потребу в персоналі публічні акціонерні товариства «Концерн Хлібпром», «Львівська кондитерська фірма «Світоч», «Галичина-Авто», ТзОВ «Холдинг емоцій «!FEST», «Ерікполь», «Фокстрот», «Торгова мережа «Барвінок», а також київські компанії «Смарт Саппорт», «Філіп Морріс Україна», «ОВБ Алфінанц Україна» та ін. Представників інженерних спеціальностей запрошували ТзДВ «Львівагромашпроект», АТ «Галичфарм», ПАТ «Львівобленерго», ТзОВ НВП «ІМВО», пропонуючи зарплату від 2000-3000 грн. На таку ж заробітну плату могли розраховувати й менеджери різних сфер господарювання. Їх чекали у ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Бібльос», ТзОВ «Фермер-Сервіс», ТзОВ «ГалІО», ТзОВ «КПП центр». Знайшли на Ярмарку кар’єри свого працедавця також інженери-технологи, технологи виробництва і переробки продукції тваринництва, маркетологи, пекарі, офіціанти, електрогазозварники, водії, кондитери, слюсарі та представники робітничих професій.

Студентська молодь мала унікальну можливість поспілкуватись з працедавцями, вивчаючи реалії на ринку праці й з’ясовуючи можливість пройти стажування на провідних фірмах, довідатись про вимоги підприємств до професійних умінь найманого персоналу, умови та розмір оплати праці. Ця інформація їм обов’язково знадобиться, щоби ще під час навчання вони змогли удосконалити знання з певних дисциплін, а, отримавши диплом, без проблем влитися у трудові колективи.

Випускники шкіл вели діалог також і з представниками нашого університету. Вони ознайомились з навчальною базою, переліком напрямів і спеціальностей за якими здійснюється підготовка фахівців у стінах університету, проходять тестування на професійну спрямованість, освоюючи тонкощі складання резюме, беручи участь у майстер-класах, з великим зацікавленням оглядали презентації про навчальну, наукову і виховну роботу в університеті.

О 12 годині відбулася прес-конференція на тему: «Зайнятість: реалії та перспективи». Її учасники обговорювали з представниками засобів масової інформації проблеми молодіжного безробіття, шляхи збалансування попиту та пропозиції робочої сили на місцевому ринку праці, аспекти залучення краян до підприємницької діяльності як основної альтернативи найманій праці.

Також було розглянуто питання працевлаштування та соціального захисту вимушено переміщених осіб із східних областей України та Кримського півострова.

Більше фото - Ярмарок кар'єри