На початку ХХ століття у Львівській академії ветеринарної медицини при кафедрі патологічної анатомії завідувачем проф. Мечиславом Грабовським був заснований патологоанатомічний музей. Неоціненний вклад у збереження та поповнення експонатів музею в різний період його функціонування внесли вчені патологоанатоми, завідувачі кафедрою: - проф. Вітольд Новіцький (1922 –1925рр.) - проф. Зигмунт Марковський (1925 – 1930 рр.) - проф. Олександр Закшевський (1930 – 1946 рр.) - доц. Анатолій Калінін (1946 – 1949 рр.) - проф. Микола Мешков (1950 – 1961 рр.) - проф. Павло Урбанович (1968 – 1972; 1992 – 1998 рр.) - доц. Іван Гевкан (1972 – 1973 рр.).

Сьогодні музейний комплекс складається з таких відділів: Власне музей макропрепаратів Архів протоколів розтинів Колекція патогістологічних препаратів Музей макропрепаратів нараховує понад 2000 експонатів. У музеї є препарати з усіх розділів загальної патології, органопатології, різноманітних бактеріальних, вірусних і грибкових хвороб, отруєнь тощо. У музеї можна побачити рідкісні пухлини тварин, птахів і навіть риб, патоморфологічні ознаки інфекційних хвороб, вже давно ліквідованих не тільки на території України, а й у Європі (наприклад, чума великої рогатої худоби, сап коней, пошесне запалення легень великої рогатої худоби, інфекційна анемія коней). Досить цікавими і наглядними є пластинчаті препарати, яким вже біля 100 років і вони знаходяться у хорошому стані. На кафедрі також зберігаються у численних томах десятки тисяч одиниць протоколів розтину трупів тварин і птиці. За роками найстарші протоколи датуються 1897 роком писані польською, німецькою, російською і українською мовами.

Протоколи містять детальний опис морфологічних змін внутрішніх органів і тканин, що дає можливість проаналізувати патоморфологію захворювань на протязі століття. Колекція гістологічних препаратів в кількості біля 8 000 одиниць деталізує мікроскопічний вигляд більшості відомих патологічних процесів характерних для різних захворювань. Патологоанатомічний музей при кафедрі патологічної анатомії Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького завдяки колективу кафедри живе і реставрується та постійно поповнюються колекції всіх відділів.

Перегляд музею на сайті кафедри патологічної анатомії та гістології