Сьогодні, 20 лютого, у п’яту річницю розстрілів на Майдані, студенти, викладачі, співробітники, професори і ректорат Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.
У фойє колонного корпусу зранку розпочалась панахида, яку відслужив капелан університету отець Роман Довгань і студентська народна хорова капела «Ватра» під керівництвом керівника ВСКРУ Тетяни Купчак.

З великого екрану зринають кадри Революції гідності. Події 2013-2014 років змушують наші серцяще раз здригнутися, ще раз відчути і пережити кинутий виклик, біль і жаль втраченими життями…
«Здається, наче все відбулося вчора, а вже минуло п’ять років… Ми завжди пам’ятатимемо їх, Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за незалежність України, свободу і краще життя співвітчизників. Ми маємо це усвідомлювати і любити свою землю, шанувати свою символіку і традиції, працювати й вчитися, щоб гідно жити у своїй країні», - сказав ректор університету, професор Володимир Стибель звертаючись до присутніх.

Усіхнені обличчя Героїв Небесної Сотні дивляться з екрану, лунає «Пливе кача» і море людських рук, які підносяться до гори, передаючи труни… «Це найбільша любов віддати життя за свого ближнього. Це – приклад святих, які віддали своє життя за нас…», - наче підсумовує вголос отець Роман Довгань.

«Нації слава! Смерть ворогам!», - співає Микола Флеш, соліст дитячого ансамблю «Промінці» (художній керівник Натілія Стецька), слова до якої написала працівник нашого університету Марія Романович, музику – Наталія Стецька.

Після цього розпочинається музично-поетичний марафон за участю студентів та викладачів університету, де кожна академічна група вшанує пам`ять Героїв поетичним словом, прозою, піснею, інструментальною композицією, молитвою. Він триватеме протягом дня.
Пізніше, о 16 год, відбудеться спільна хода громади університету з лампадками на Личаківський цвинтар до могил Героїв Небесної сотні та воїнів АТО.

Прес-служба ЛНУВМБ імені С.З.Ґжицького