Багато хто з нас думає, що туберкульоз – це хвороба минулого, оскільки наявні ефективні методи її діагностики та лікування. Проте це інфекційне захворювання залишається значною проблемою громадського здоров’я, а кількість нових хворих щорічно зростає на 20 тисяч осіб лише в Україні. Туберкульоз входить у десятку основних інфекційних причин смертності у світі.
За ініціативи доцентки кафедри біоекології та природоохоронних технологій Богдани Калин та сприяння в. о. декана факультету суспільного благополуччя та здоров’я людини Богдана Семеніва фахівці ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели гостьову лекцію для здобувачів вищої освіти факультету щодо небезпеки туберкульозу у наші дні та важливості вакцинації як превентивного заходу захисту здоров’я та поширення інфекційних хвороб.
Хто може захворіти на туберкульоз, як можна заразитися, діагностика хвороби, рівень захворюваності у розрізі областей, вікових груп населення, первинна та вторинна профілактика – ці актуальні питання детально висвітлила Марія Озірковська, заступниця директора з епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб.
Мар’яна Дуденко, завідувачка відділу імунопрофілактики, зупинилася на питаннях переваг вакцинації як найбільш ефективного засобу убезпечення від інфекційних захворювань, ознайомила з календарем щеплення та ефективністю сучасних вакцин.
Лекція була надзвичайно інформативною та практичною для здобувачів, які активно долучились до обговорення, ставили запитання та ділилися своїми думками щодо збереження здоров’я. Підвищення обізнаності стосовно інфекційних захворювань та важливості профілактичних заходів допоможуть молодим людям вести відповідальний та здоровий спосіб життя.
Захід проведено відповідно до договору про співпрацю Університету та ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Подяка лекторам за фаховість та доступність подачі важливої інформації від працівників кафедри біоекології та природоохоронних технологій і здобувачів спеціальностей Е2 Екологія та І7 Терапія та реабілітація.
Допис підготувала Богдана КАЛИН,
доцент кафедри біоекології та природоохоронних технологій