7–11 квітня 2025 року в Шведському університеті сільськогосподарських наук (м. Упсала, Швеція) відбулось 5-те засідання керівного комітету в рамках проєкту – 101083023 SULAWE ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Стале тваринництво та благополуччя тварин». Від Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького участь в засіданні взяли: проректор з науково-педагогічної роботи та цифровізації, доцент кафедри гігієни, санітарії та загальної ветеринарної профілактики імені Михайла Демчука Ігор Двилюк та доцент кафедри гігієни, санітарії та загальної ветеринарної профілактики імені Михайла Демчука Надія Магрело. Також були представники іноземних партнерів, зокрема Нюрнтінген-Гайслінгенського університету (Німеччина), Шведського університету сільськогосподарських наук (Швеція), Люблянського університету (Словенія) та українських партнерів – Національного університету біоресурсів та природокористування, Полтавського державного аграрного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, асоціацій свинарів України та виробників молока, Української корпорації по виробництву м’яса на промисловій основі «ТВАРИНПРОМ», Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти.
На зустрічі було заслухано та обговорено звіти представників від кожного університету-партнера про виконання завдань проєкту, реалізованих у вересні 2024 – квітні 2025 року, презентовано досвід викладання нових модулів «Стале тваринництво», «Благополуччя тварин», «Цифровізація у тваринництві» та проведених відкритих лекцій у кожному університеті, реалізації програм викладацької та студентської академічної мобільності, про проведені курси в кожному з LLL-центрів та RISE тренінгів, про проведення Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Політика–Бізнес–Наука–Освіта. Стале свинарство в Україні» та визначено формат і терміни проведення фінальної конференції.
Учасники зустрічі відвідали лабораторію молекулярних наук Шведського університету сільськогосподарських наук та екологічну чисту ферму Resta Gard, діяльність якої присвячена етичному тваринництву та збереженню рідкісних сільськогосподарських порід і традиційних культур за умов господарювання з принципів благополуччя тварин.
Ця зустріч дала можливість поєднати освіту, науку та культурний досвід.
Допис підготували Надія МАГРЕЛО та Ігор ДВИЛЮК