3 травня 2018 р. на кафедрі філософії та педагогіки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького відбувся міжкафедральний Круглий стіл “Філософія людини”.

Зі вступним словом виступила доктор педагогічних наук завідувач кафедри філософії та педагогіки Олеся Смолінська, яка акцентувала на особливій актуальності філософії людини за сучасних глобалізаційних реалій та інтеграції України у Європейський освітній простір.
Першу доповідь – “Людина в історії” – виголосила Ольга Бежук, доцент кафедри історії України, економічної теорії та туризму, котра наголосила на ролі жінки в історії людства.

Запрошений гість – о. Августин Стрижик, доктор філософії Паризького католицького інституту філософії, професор Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Й.В. Рутського – ознайомив учасників Круглого столу з проблемою філософії людини у французького філософа та драматурга християнського екзистенціаліста Габрієля Марселя.

Аспірант Лідія Костишин виголосила доповідь “Як можливе оптимістично-екзистенціальне розуміння людини (за Отто Больновим)?” (консультант підготовки доповіді – проф. Світлана Черепанова).
Доцент Олексій Халецький ознайомив слухачів із проблематикою “Сучасна філософія людини”. Увагу студентки 1-го курсу факультету ветеринарної медицини Юлії Грицюк привернула “Проблема особистого безсмертя” (консультант підготовки доповіді – доц. Олексій Халецький).
У жвавій дискусії стосовно філософії людини взяли участь Павло Музика – професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри економіки підприємства, інновацій та дорадництва в АПК ім. І.В. Поповича; магістр спеціальності “Освітні, педагогічні науки” Іван Русакович та ін.
Модератори – доцент Олег Огірко, проф. Світлана Черепанова – вдалими питаннями активізували дискусію за виступами доповідачів та репліками учасників.
У підсумках професор кафедри філософії та педагогіки, доктор філософських наук Світлана Черепанова зазначила полісутність людини як такої, невичерпність проблематики Круглого столу, що, радше, виявляє численні запитання. Отже, й доцільність продовження практики Круглих столів з “Філософії людини”, зокрема для того, щоби розглянути етико-моральні, психологічні, педагогічні, ціннісні проблеми людського буття у сучасному світоглядно-філософському дискурсі; виступ супроводжувався ілюстративними матеріалами філософсько-художнього змісту.

Організатори Круглого столу викладачі кафедри філософії та педагогіки
проф. Світлана Черепанова, доценти Олег Огірко, Олексій Халецький