Хто з нас може, не покривиши душею, відповісти на запитання: «Як ви розслабляєтеся» - фразою з відомого анекдоту: «А я не напружуюся»? Таких людей небагато. Як тут не напружуватися, якщо на роботі — завал, вдома — проблеми, в маршрутці на ногу наступили і не тільки... Словом, темп життя такий, що навіть і розслабитися особливо ніколи.

Наскільки ви напружені? Що або хто вводить у вас стрес? Чи вмієте ви перемикатися і відпочивати? На всі ці запитання може відповісти наш сьогоднішній тест.

Горнятко ароматної кави не тільки бадьорить вранці, але й дає змогу зробити невелику приємну паузу в розв’язуванні низки щоденних справ і турбот. Уявіть собі таку картину: затишне кафе, неголосна музика, м'яке світло і божественний аромат свіжозвареної кави... Ви сидите за своїм улюбленим столиком і дивитеся на сніжинки, що кружляють за вікном. У вас стільки справ, що голова йде обертом, але ви заслужили на цей відпочинок. На жаль, він триватиме недовго — приблизно стільки, скільки ковтків кави поміститься у вашому горнятку, а далі ви знову поринете в постійну суєту. Але поки... Поки відсуньте всі проблеми на бік й отримуйте задоволення!

А тепер запитання:

- Як виглядає кав'ярня, в якій ви знаходитеся: опишіть її інтер'єр, атмосферу.

1. Це великий галасливий зал, де багато людей, а столики стоять досить близько один до одного?
  2. Можливо, це невелике напівпорожнє приміщення, де можна вести приватні розмови, або просто сидіти на самоті, думаючи про щось своє?
  3. А може, для вас і зовсім не має значення те, наскільки велике приміщення і багато в ньому людей? Ви зайшли сюди лише для того, щоби випити кави, і головне, щоб вона була смачною.

- Ви замовили каву і чекаєте, коли вам її принесуть. Що ви робитимете в очікуванні замовлення?

1. Будете спостерігати за іншими відвідувачами? Оцінювати їх зовнішність, одяг, манеру говорити, спробуєте вгадати, хто вони і про що думають?
  2. Зробивши замовлення, відразу ж заглибитесь у мобільний телефон, книгу чи почнете вивчати меню?
  3. Не будете робити нічого, а просто будете сидіти і чекати своєї кави? \

- Каву принесли, ви її спробували. Що скажете? Яка вона?

1. Вона просто чудова! Мабуть, одна з кращих, які вам доводилося куштувати.
  2. Вона непогана, але до ідеалу не дотягує: можливо, на ваш смак, ця кава занадто гаряча / холодна / міцна / слабка / гірка / солодка... Загалом, вона цілком пристойна, але особливого захоплення не викликає.
  3. «Ну й гидота!» - думаєте ви, й відсуваєте горнятко набік.

Ключ до тесту: Кав'ярня в цьому тесті символізує соціум, а те, як ви себе в ній вели - розповідає, як ви в даний момент себе в цьому соціумі почуваєте. Можливо, ви втомилися від людей, від спілкування з ними вдома чи на роботі, може, потребуєте сну. А може, ви живете в повній гармонії з навколишніми, і не відчуваєте жодного стресу. Зараз перевіримо. - Описуючи інтер'єр і атмосферу кафе, ви описали ідеальну для вас робочу обстановку. Хтось прекрасно себе почуває, перебуваючи у великому колективі, в щільному натовпі однодумців. Таким людям подобається бути в епіцентрі подій, щодня спілкуватися з великою кількістю народу — так вони заряджаються енергією. Самотність ж їх гнітить. - Інші - цінують тишу та спокій. Такій людині важко зосередитися, якщо вона постійно перебуває на видноті, змушена весь час із кимось взаємодіяти. Для того, щоби відновити сили і зняти стрес, вона потребує самоти. - Втім, є й такі захоплені роботою і загартовані життям люди, для яких навколишня атмосфера не має особливого значення. - Те, як ви проводили час в очікуванні замовлення, вказує на головне для вас — джерело стресу на роботі, а можливо, і в житті в цілому.

- Якщо ви уважно спостерігали за відвідувачами кав'ярні, ймовірно, вас досить сильно хвилює те, що говорять і роблять інші. Спробуйте менше переживати через чужі думки, розслабтеся і будьте собою. Тоді стресів у вашому житті поменшає.
- Заглибилися у свій ноутбук, телефон, журнал або стали вивчати меню? Ви - активна і діяльна людина, але іноді у вас бувають труднощі з переключенням на інші сфери. Буде краще, якщо ви навчитеся залишати робочі справи за дверима офісу, а домашні проблеми не станете тягнути на роботу.

- Ви просто сиділи і нічого не робили? З одного боку, ви винятково врівноважені: вмієте відключатися від турбот, швидко забуваєте про неприємності, не переживаєте про те, що подумають інші... Але усі ці чесноти мають і зворотний бік: іноді вам починає здаватися, що у вашому житті замало яскравих подій і сильних емоцій. Словом, джерелом стресу для вас може стати звичайна нудьга.

- Як вам смакувала кава? Смак і температура вашого уявного напою співставні з рівнем стресу, який ви самі собі створюєте в житті. Чим більше вам сподобалась кава, тим менше марних переживань ви власноруч “запрошуєте” у своє життя.

- Якщо ви вважали каву чудовою, то ви володієте чудовою здатністю цінувати кожен прожитий день і помічати навколо себе, в основному, хороше. Ви не з тих людей, які люблять створювати проблеми собі й навколишнім.

Якщо ви вирішили, що напій, який вам принесли, був занадто холодним, гарячим або якимсь не таким — ви завжди знайдете до чого причепитися, відшукаєте привід попереживати через дрібниці. Якщо принесена кава здалася вам рідкісною гидотою, то вас можна «привітати»: ви — неперевершений майстер створювати проблеми на порожньому місці. Ви не тільки самі постійно перебуваєте в стані стресу, але є джерелом стресу для інших людей.