EN   UA

emblema

ФАКУЛЬТЕТ  ВЕТЕРИНАРНОЇ  МЕДИЦИНИ

Декан, доцент, кандидат ветеринарних наук   Стронський Юрій Степанович

Заступники декана:
доцент, кандидат ветеринарних наук Леньо Юрій Михайлович
професор, доктор ветеринарних наук Максимович Ігор Андрійович

доцент, кандидат ветеринарних наук  Івашків Роман Миронович 

fb     іnstagram     vstupp

1

Наприкінці липня я та моя одногрупниця Анжеліка вперше потрапили до ветеринарної клініки ВетЦентр Університету для проходження виробничої практики. Це місце з першого дня справило на нас величезне враження.

Детальніше: Мій перший професійний досвід

Ветеринарний ортотравматолог-невролог – це висококваліфікований фахівець, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та нервової системи у тварин.

Чому важливо звертатися саме до такого спеціаліста?

Багато захворювань у тварин можуть мати як ортопедичні, так і неврологічні прояви. Наприклад, травма хребта може призвести не тільки до перелому кістки, а й до пошкодження спинного мозку, що спричинить порушення рухової активності та чутливості. Саме тому комплексне обстеження та лікування, яке може забезпечити ортотравматолог-невролог, є ключем до успішного відновлення здоров’я вашого улюбленця.

Детальніше: Хто такий ветеринарний ортотравматолог-невролог і коли до нього звертатися?

Стерилізація (оваріогістероектомія – ОГЕ) кішок і собак у молодому віці має ключові позитивні фактори для уникнення виникнення хвороб репродуктивної системи у майбутньому. Стосовно репродуктивного та гормонального статусу вважають, що важливу роль у пухлиногенезі молочної залози відіграють естрогени і прогестерон. Вплив цих гормонів у ранньому віці ймовірно має вирішальне значення у розвитку неоплазій молочної залози (МЗ). Також проведення оваріогістероектомії профілактує розвиток гнійного запалення матки (піометра), яке важко лікується антибіотикотерапією, часто рецидивує і в майбутньому потребує видалення репродуктивних органів. Окрім того, ризик такої ускладненої стерилізації більший, оскільки в рогах матки міститься гній.

Дослідження показали, що кішки, стерилізовані у віці до 12 місяців, мають менший ризик розвитку пухлин МЗ. Водночас у кішок, яким не проводилася ОГЕ і, які не зводилися (злучалися) мають семикратний ризик розвитку неоплазій, ніж у стерилізованих. Ймовірно, що ОГЕ може бути превентивною в розвитку пухлин молочних залоз у кішок і собак. Згідно з найновішими даними, стерилізацію кішкам варто проводити до першої тічки або у віці 6 місяців.

Детальніше: Плюси стерилізації нерепродуктивних тварин

Ортопедія для тварин є дуже важливою галуззю ветеринарної медицини. Вона займається лікуванням та корекцією хвороб і травм скелетно-м’язової системи у тварин. Ортопедичні проблеми у тварин можуть бути спричинені різними чинниками, такими як травми, вади розвитку, захворювання кісток та суглобів.

Отож, розберемо основні ортопедичні захворювання, причини їх появи, діагностику та лікування.

ДИСПЛАЗІЯ ТАЗОСТЕГНОВОГО СУГЛОБА (ТСС) ЧИ СУГЛОБІВ – неправильний розвиток та формування тазостегнового суглоба, що призводить до порушення рухливості в суглобі і, як наслідок, до пошкодження частин суглоба та дегенеративних змін у самому суглобі (артроз).

photo 2024 07 29 10 05 36 3

Детальніше: ОРТОПЕДІЯ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

Плазуни 1

Під час лабораторних занять на кафедрі нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії студенти другого курсу факультету ветеринарної медицини вивчають біологію та морфологію екзотичних тварин різних видів.

Розведення та дослідження екзотичних тварин розпочалося в Стародавньому Єгипті, Античній Греції та Римі, а також у Китаї часів династії Сун (960–1279 н. е.). Зростання популярності та детальне наукове дослідження рептилій розпочалося у другій половині XX cтоліття. На сьогодні щорічні офіційні світові продажі різних видів екзотичних тварин перевищують мільйонні показники.

Детальніше: Рептилії – цікаві компаньйони студентів

Мурах часто сприймають як небажаних гостей вдома або на городі, але вони можуть бути незвичайними та цікавими домашніми улюбленцями. Заведення формікарію в домашніх умовах може бути не тільки захоплюючим, але й навчальним досвідом як для малечі, так і для дорослих. Ось декілька причин, чому мурахи заслуговують на вашу увагу, а також кілька порад з власного досвіду щодо їх розведення та утримання.

То що ж таке формікарій?

Формікарій – це штучне спорудження для утримання мурах, тобто «штучний мурашник». Він імітує природні умови, в яких живуть ці комахи, дає можливість спостерігати за їхньою поведінкою, структурою колонії та іншими цікавими аспектами життя. Формікарії бувають різних типів, найбільш поширені: гіпсовий, акриловий та дерев’яний.

Чому мурахи стають популярними домашніми улюбленцями?

Мурахи є високоорганізованими істотами, які живуть у складних соціальних структурах. Спостерігати за їхніми повсякденними справами, такими як: збирання їжі, полювання, будівництво мурашника та виховання потомства, може бути надзвичайно цікаво. Їм не потрібно багато місця вдома, чи складного догляду.

Детальніше: МУРАХИ ЯК ДОМАШНІ УЛЮБЛЕНЦІ: ЧОМУ ВАРТО СПРОБУВАТИ ЗАВЕСТИ ФОРМІКАРІЙ?

Міжнародний ХХ Конгрес USAVA з ветеринарної медицини ( з 13 по 15 червня 2024 року, м. Львів ).

Даний захід передбачає доповіді та майстер-класи, що проводять провідні вчені та лікарі ветеринарної медицини-практики з багатьох країн світу – США, Франції, Великобританії, Польщі, Канади, Австралії, Чехії, Іспанії та інших.

Організатор конгресу — Українська асоціація лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин (USAVA) та її президент, кандидат ветеринарних наук Владлен УШАКОВ.

ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ USAVA 2024:

13 червня — 08:00 – 19:00
14 червня — 08:00 – 19:00
15 червня — 08:00 – 19:00

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
Конференц-готель "Супутник" — м. Львів, вул. Княгині Ольги, 116

 

ПРОГРАМА ХХ КОНГРЕСУ USAVA

Реєстрація

usava 600x400 e41

Детальніше: ХХ ВЕТЕРИНАРНИЙ КОНГРЕС USAVA

Коргі

Коргі – це дуже віддані собаки, які швидко прив’язуються до своїх власників.

Вони активні та грайливі, що може додати більше руху та наповнити радістю ваше життя.

Коргі відомі своїм розумом та легкістю навчання, що робить їх чудовими компаньйонами для тренувань та ігор.

Невеликий розмір робить їх ідеальними для життя в квартирі або в міських умовах.

Коргі люблять спілкування та добре ладнають з дітьми та іншими тваринами.

Вони мають сильні захисні інстинкти та можуть бути хорошими сторожовими собаками.

Їх короткі ніжки та довге тіло не тільки милі, але й роблять їх одними з найбільш розпізнаваних порід собак.

Коргі – це чудовий вибір для тих, хто шукає вірного та активного друга.

Детальніше: 7 причин, чому варто завести коргі?

1 14

Цукровий діабет – це захворювання, за якого організм не може ефективно використовувати глюкозу з крові через нестачу або неправильну роботу гормону інсуліну. Це хронічне захворювання, тобто воно має довгий перебіг і, як правило, симптоми якого не зникають повністю.

Яких типів буває цукровий діабет?

Загально цукровий діабет поділяють на І та ІІ тип. І тип – викликаний аутоімунною відповіддю організму, яка руйнує бета-клітини підшлункової залози, що виробляють цей гормон. ІІ тип – нездатність організму сприймати інсулін у достатній кількості через вироблення резистентності.

Детальніше: Що таке цукровий діабет?