EN   UA

Logo01213 КАФЕДРА НОРМАЛЬНОЇ ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ МОРФОЛОГІЇ І СУДОВОЇ ВЕТЕРИНАРІЇ

Завідувач кафедри, професор, доктор ветеринарних наук Жила Микола Іванович

Контакти:
e-mail: pathology@lvet.edu.ua

 IMG 6c14ebd4b395af45aace24ae7cadf6ba V

З 5 по 8 грудня 2024 року кафедра нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії приймала поважну гостю з Коледжу ветеринарної медицини Західного університету в Помоні, штат Каліфорнія США, професора кафедри хірургії Донну Шетко.

У межах цієї зустрічі співробітники кафедри нашого Університету мали чудову можливість поспілкуватися з професором Донною Шетко, розпитати про те, як відбувається підготовка ветеринарних лікарів у їхньому Коледжі та Університеті, ознайомитися зі специфікою проведення навчального процесу. Пані Донна Шетко з радістю погодилася зустрітися з нашими студентами. Тож, у четвер, 5 рудня 2024 року, під час другої пари наша гостя прочитала лекцію на тему «Морфологія ран, обстеження, патогенез, загоювання та способи лікування раневого процесу». На лекції були присутні студенти 3 та 4 курсів факультету ветеринарної медицини. Професор Донна Шетко детально охарактеризувала патоморфогенез раневого процесу, підходи з діагностики й особливості лікування ран різної етіології, звернула увагу на специфіку та особливості компенсаторно-пристосувальних процесів у постраневий період у різних видів тварин. Поділилася особистим досвідом лікарської практики з великими тваринами, а саме надання лікарської хірургічної допомоги як сільськогосподарським (коні, велика рогата худоба), так і екзотичним видам тварин (слони, мавпи, зебри).

Детальніше: Гостьова лекція професора Донни Шетко, DVM, DACVS, FNP/PA-C Western University School of...

18 жовтня 2024 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася ІІІ наукова конференція на тему «Сучасні методи діагностики, лікування та профілактики у ветеринарній медицині», присвячена 240-річчю започаткування викладання ветеринарної медицини у Львові.

У секції № 1 «Незаразні хвороби тварин, фармакологія, токсикологія, морфологія та історія ветеринарної медицини» з доповідями виступили: професор Андрій Тибінка з темою «Морфометрична характеристика грудної частини стравохідної стінки кроля» та доцент Володимир Лемішевський, який представив доповідь «Судово-ветеринарна ексгумація трупів тварин: Огляд процедури».

01 Morphometric characteristics

Детальніше: Відбулась III наукова конференція «Сучасні методи діагностики, лікування та профілактика у...

Колектив кафедри нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького
з сумом сповіщає, що на 93-му році пішов з життя доктор медичних наук, професор
Кононенко Віталій Степанович

Кононенко Віталій Степанович

Детальніше: На 93-му році пішов з життя доктор медичних наук, професор Кононенко Віталій Степанович

IMG 1

На кафедрі нормальної та патологічної морфології і судової ветеринарії відділу анатомії працюють студентські наукові гуртки, основними завданнями яких є поглиблення знань з навчальної дисципліни “Анатомія тварин” та набуття навичок науково-дослідної роботи здобувачами вищої освіти (ЗВО), які можна застосовувати в практичній діяльності. Гуртківці були залучені до участі в наукових конференціях, семінарах та інших науково-дослідних і просвітницьких заходах.

Детальніше: СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК

foto1

Згідно з навчальним планом здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, що навчаються на першому курсі спеціальності 211 “Ветеринарна медицина”, з 27 травня до 7 червня 2024 року пройшли навчальну практику з дисципліни “Анатомія тварин”. Її основу складало препарування апаратів та систем органів тіла різних видів тварин. Під час практики, студенти відпрацювали техніку препарування та навики використання спеціалізованих інструментів. Вони повторили і закріпити знання, набуті під час аудиторних занять та покращили розуміння цілісності структури організму.

Отриманий досвід допоможе здобувачам вищої освіти інтегрувати знання анатомії тварин у подальше вивчення фахових дисциплін та сформуватися як фахівці цієї спеціальності.

Детальніше: Навчальна практика з анатомії тварин