Музей Паразитологічний
Формування паразитологічного музею кафедри розпочиналось з кінця ХІХ століття – від початку викладання паразитології як частини курсу зоології у Львівській ветеринарній школі. Підтвердженням цього є збережені до сьогодення окремі мікропрепарати, виготовлення яких датоване 1901-1902 роками (блохи Pulex irritans, Ctenocephalides canis).
Наявний музейний фонд формувався завдяки наполегливій праці викладачів та співробітників кафедри, яку в різні періоди очолювали професор Г. Пелюшинський (1929-1940; 1941-1944), доцент А. Носик (1940-1941), академік Р. Чеботарьов (1944-1949), доцент В. Сутягін (1949-1976), професор К. Секретарюк (1976-2008), професор В. Стибель (2008-2016). Особливий вклад у виготовлення, збереження та поповнення експонатів музею належить лаборанту Рушель Антоніні Михайлівні, препаратору Голубцовій Мар’яні Вікторівні.
Окрасою паразитологічного музею є колекція макро- та мікропрепаратів, яка нараховує понад п’ять тисяч екземплярів. У музеї представлені препарати як ізольованих паразитів тварин та людини зі всіх основних систематичних груп – гельмінти (трематоди, цестоди, нематоди, акантоцефали), кліщі, комахи, найпростіші, так і зафіксованих у різних органах та тканинах за нормальної та незвичайної локалізації. Деякі з унікальних препаратів відображені на фотографіях у спеціальній паразитологічній літературі (О.А. Маркевич, 1950 та ін.).
Завдяки колективу кафедри, колекція паразитологічного музею постійно поповнюється новими препаратами.
У музеї також зберігаються наукова паразитологічна література, оригінальні малюнки і навчальні таблиці з написами німецькою та польською, воскові муляжі гельмінтів, виготовлені в першій половині ХХ століття.
Візуальний огляд макропрепаратів, що представлені на вебсторінці, можливий завдяки світлинам, автором яких є старший лаборант кафедри паразитології та іхтіопатології Дверій Леся Романівна.
- Деталі
-
Опубліковано: 29 березня 2019
-
Перегляди: 1773