Володимир СТИБЕЛЬ: «Мене тішить, що про наш університет дізнаються все більше й більше і не лише в Україні, але й за кордоном»
Розпочався новий навчальний рік. Університетські аудиторії, коридори та й усе студмістечко перетворилися на багатоводне джерело, яке весело біжить, співає, дзвенить, розмовляє, сміється різноголоссям. Університетські лави поповнилися – цього року здійснилася мрія 1267 юнаків і дівчат, які стали студентами Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького. Попереду навчання, сесії, практика, робота...
Ми попросили ректора університету, професора Володимира Стибеля поділитися своїми думками з приводу перебігу вступної кампанії, робочими планами й планами на майбутнє.
- Володимире Володимировичу, як ви оцінюєте цьогорічну вступну кампанію?
- Цьогорічна вступна кампанія мала ряд особливостей і була достатньо «гнучкою» по відношенню до абітурієнтів. Так, вступники мали можливість подавати заяви на небюджетні конкурсні пропозиції, де, згідно з умовами прийому, університет міг корегувати перелік конкурсних предметів. Абітурієнти швидко зорієнтувались і під час ЗНО складали іспити з цих предметів. Цього року вперше вступники до магістратури на економічні спеціальності складали ЗНО з іноземної мови.
Також цього року Міністерство освіти і науки надало додаткові місця державного замовлення для пільгових категорій. Загалом ми задоволені результатами вступної кампанії, ми набрали повні групи і таку кількість студентів, на яку розраховували.
- Яких студентів отримав наш університет?
- Гадаю, добрих, завзятих і цілеспрямованих юнаків і дівчат, які мали хороші результати із ЗНО, будуть добре вчитися і стануть висококваліфікованими фахівцями.
Цьогоріч до нашого університету вступили 1267 першокурсників: на основі ПЗСО та ОКР молодшого спеціаліста на денну форму навчання вступили 590 осіб , на заочну – 152. У магістратуру на денну форму вступили 376 першокурсників, на заочну – 150.
Традиційно серед факультетів першість тримає факультет ветеринарної медицини – 370 студентів, факультет ветеринарної гігієни, екології та права – 292, факультет економіки і менеджменту – 291, факультет харчових технологій та біотехнології – 145 і біолого-технологічний факультет – 169.
Зауважте, половина вступників – мешканці практично усіх областей України. Вони вибрали наш заклад вищої освіти і хочуть саме тут здобувати свій фах. Мене тішить, що про наш університет дізнаються все більше й більше і не лише в Україні, але й за кордоном.
Цього року до нашого університету вступили студенти з США, Ізраїлю, Єгипту, Індії, Лівану, Кенії, Лівії, Польщі та Грузії. Як ви знаєте, у попередні роки іноземці вступали до нашого університету лише на факультет ветеринарної медицини, та цього року вперше іноземці здобуватимуть освіту на економічному та біолого-технологічному факультетах. Тому ми розпочинаємо викладання предметів для іноземних студентів англійською мовою. Також цьогоріч ми відкриваємо курси для іноземних громадян.
- Володимире Володимировичу, літо – це також гаряча пора реконструкцій та ремонтів. Як університет підготувався до навчального року?
- Як завжди, протягом літа ми намагаємося відремонтувати багато приміщень. Однак також, як завжди, на все не вистачає коштів. Цього літа відремонтували перехід між біолого-технологічним факультетом та переходом до центрального корпусу, відновили «альпійську гірку» і фонтан на території, в одному з гуртожитків зробили ремонт у душових кімнатах, завершуємо ремонт аудиторії №3, повністю відремонтували спорткомплекс...
Ремонтні роботи на території не припиняються: плануємо заасфальтувати територію, готуємось до опалювального сезону… А ще підготували документацію на будівництво спортивного майданчика, за проект якого голосували наші викладачі і студенти. Я вдячний усім: викладачам, студентам, аспірантам, співробітникам, їхнім родинам та мешканцям мікрорайону, хто взяв активну участь і долучився до конкурсу, організованого Львівською міською радою. Наш проект переміг, ми підготували усю документацію і тепер очікуємо на облаштування території студентського парку та спортивного майданчика за кошти міського бюджету.
- І насамкінець: плани і перспективи?
- Ми надалі будемо проводити реформи, впроваджувати нові ідеї, нові технології, будемо ліцензувати нові спеціальності, затребувані на ринку праці і ніколи не забуваємо, що живемо у конкурентному середовищі. Ми вже досягли певного рівня: за рейтингами за різними критеріями оцінювання закладів вищої освіти наш університет увійшов у п’ятірку кращих ЗВО Львівщини і у сотню кращих університетів України. За публікаціями в наукометричній базі «Scopus» університет зайняв 2-е місце серед усіх аграрних ВЗО… Університет сьогодні – це багатопрофільний національний заклад вищої освіти, один з найпрестижніших вишів України аграрного профілю та європейського рівня. У нас цікаво та престижно навчатися. Але водночас це не межа, не будемо зупинятись на досягнутому. Ми й надалі будемо сповідувати наше гасло: «Від успішного розвитку університету в Україні до його визнання в Європі!»
- Дякую за розмову!
Розмову вела Марія Голик
- Деталі
-
Опубліковано: 05 жовтня 2018
-
Перегляди: 2560