EN   UA

joomla шаблоны
Качественное создание сайтов в Санкт-Петербурге.
dle-joomla.ru

фото 1 1

13 та 18 лютого 2025 року у межах проведення виховних заходів для здобувачів Університету відбулася зустріч студентського капелана о. Віталія Карамана зі студентством. У процесі спілкування отця з численною аудиторією здобувачів та їхніх кураторів було обговорено цікаву та дуже актуальну у наш час тему – «Духовність і війна».

фото 2 1

фото 3 1

фото 4 1

фото 5 1

На початку зустрічі отець Віталій зазначив, що такі заходи, як цей, проводяться з метою налагодження комунікації зі студентством, розмови про духовність та реалії сьогодення спонукають до роздумів і відповідно розкриття потенціалу студентів, це також і можливість проявляти соціальну активність, нагода вчитися жити тут і тепер, використовувати всі можливості, які з’являються, бути серед однодумців, з якими можна розвиватися, займатися волонтерством, спортом чи будь-якою іншою корисною діяльністю, й у процесі вдосконалюватися як особистість.

фото 6 1

 

Тему війни та її причини війни розглянули з погляду Святого Письма. Отець акцентував, що явище війни крізь призму християнської духовності можна трактувати як боротьбу за наші душі. Відмова від боротьби – це свого роду визнання поразки. Тож, коли людина на життєвому шляху зустрічається з труднощами, випробуваннями, їх варто сприймати з вдячністю, адже саме завдяки ним ми формуємося, тому варто бути готовим до боротьби. Ідеться про духовну боротьбу, вміння протистояти життєвим викликам, труднощам, будучи духовно наповненими, стійкими, витривалими.

фото 7 1

фото 8 2

Думки, почуття, бажання, потреби, слова і дії – це прояви наших душ. Тому доцільно замислюватися над тим, чого ми хочемо, чим переймаємося, про що мріємо, наскільки ці речі насправді цінні, вагомі, корисні.

У процесі розмови отець порушив питання ролі помилок у нашому житті. Зазначив, що варто помилятися і завдяки помилкам здобувати досвід, вчитися розрізняти важливі речі, бо ж у спробах і помилках ми щоразу стаємо кращими, сильнішими, мудрішими. Лише освіченість, правдолюбність, наявність моральних цінностей здатні створити суспільство, про яке мріємо. Якщо кожен відмовиться від осуду, злослів’я, неправди, хитрування, ліні, ми маленькими кроками, але спільно робитимемо вагомий внесок у духовність та моральність нації.

фото 10

фото 9

фото 11

«У часі війни ми проживаємо різні емоції, серед них і ненависть. Та маємо розуміти, що плекати ненависть до ворога, – це спосіб уподібнитися до нього. Зло злом живиться. Ненависть, агресія до ворога – це свого роду донат ворогу. А такого ми собі дозволити не можемо. Прощати ворога означає не відповідати злом на зло, неправдою на неправду, але означає гуртуватися у вірі, у правді, підтримці, допомозі, любові, у молитві один за одного та за навернення кривдників.

Остаточна перемога у війні – це деокупація наших душ від зла, заздрості, суперництва. Тому молімося, стіймо твердо в любові, радості, справедливості, добрі і будьмо певні, що Господь буде на нашій стороні», – наголосив на завершення отець Віталій.

Керівник Відділу соціально-культурного розвитку Університету Тетяна Купчак під час зустрічі зі студентством усіх факультетів Університету скористалася нагодою й коротко ознайомила присутніх із діяльністю Центру студентського капеланства ЛА УКГЦ, анонсувала щоденні Літургії о 18:00 та щонеділі о 13:00 у Храмі Пресвятої Трійці, які служаться за всілякі прохання Університетської спільноти й до яких можуть долучатися всі охочі. А також нагадала, що у світлиці гуртожитку № 1 (вул. Ольги Басараб) щосереди о 19:00 відбуваються зустрічі капеланства. Учасники цих зустрічей мають змогу поспілкуватися на різні теми, переглянути цікаві фільми, обговорити наболіле, побути у колі друзів та однодумців.

Пресслужба

Современный женский журнал.
Платные премиум shablony-dle.ru/
dle-joomla.ru