«Ми й надалі будемо утримувати статус одного з найкращих і найпрестижніших ЗВО аграрного профілю України»
Ось і розпочався новий навчальний рік. Цьогоріч 1269 юнаків і дівчат поповнили студентські лави Львівського національного університету ветеринарної медицини та біо-технологій імені С.З.Ґжицького. Вони заповнили чистенькі аудиторії, відремонтовані кафедри, лабораторні приміщення, які ще пахнуть свіжою фарбою, а деякі зовсім не впізнати, так змінились після ремонтів і реконструкцій. Це приємно тішить око, створює комфорт і для працівників, і для студентів. Тепер можна підводити підсумки, аналізувати і знову будувати плани. Про це наша розмова з ректором нашого університету, професором Володимиром СТИБЕЛЕМ.
— Володимире Володимировичу, уже позаду напружені дні вступної кампанії як для працівників університету, так і для абітурієнтів, зараз саме час для підсумків. Отож як Ви можете охарактеризувати цьогорічну вступну кампанію?
— Цього року вступну кампанію у нашому університеті можна охарактеризувати як досить вдалу. За кількістю поданих заяв ми були серед львівських ЗВО на третьому місці. Порівняно з іншими закладами аграрного профілю наш університет мав найкращі показники обсягів державного замовлення магістрів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО). Традиційно найбільшу кількість студентів зараховано на спеціальність «Ветеринарна медицина». А загалом на денну і заочну форму навчання до нашого університету вступили 1269 першокурсників. Зокрема, звання бакалавра та магістра на денній формі навчання здобуватимуть 1004 особи, а 265 осіб вчитиметься заочно.
Приємно, що про наш університет дізнаються все більше за кордоном. Цього року на перший курс нашого університету вступили громадяни з дев’яти країн: США, Канади, Польщі, Еквадору, Камеруну, Марокко, Лівану, Індії та Сенегалу.
— Що зумовило таку популярність серед вітчизняних і іноземних абітурієнтів?
— Наш університет співпрацює з багатьма закладами вищої освіти Європи. Наші викладачі проходять стажування, студенти - навчання і практику. Вони кваліфіковані, обізнані з новими технологіями, проводять спільні дослідження, працюють над науковими відкриттями, добре вчаться, - усе це є запорукою їхнього успіху і успіху нашого університету. Водночас ми не стоїмо на місці, весь час у пошуку, щороку відкриваємо нові спеціальності, затребувані на ринку праці. Так цього року на спеціальність «Фізична терапія, ерготерапія», яку ліцензували на початку року на факультеті ветеринарної гігієни, екології та права, було подано чимало заяв і ми набрали на перший курс навчання 61 особу.
— Ви згадали про міжнародну співпрацю, розкажіть, будь ласка, куди цього літа їздили студенти і викладачі на стажування і практику, і куди, можливо, ще поїдуть?
— Географія дуже широка. Так, викладачі і студенти з факультетів ветеринарної медицини та ветеринарної гігієни, екології і права, задіяні у проєкті Еразмус+ Ag-Lab, проходили стажування і практику у Вроцлавському природничому університеті. З цих же факультетів викладачі і студенти побували і в інших вищих навчальних ветеринарних закладах Польщі. З факультетів харчових технологій, еономіки і менеджменту щороку 30-40 студентів проходять практику в Болгарії. Цього року 10 наших студентів, які володіють кількома іноземними мовами, працювали в туристичному бізнесі Болгарії на керівних посадах.
Також кілька наших студентів щороку проходять довгострокову практику в Данії. Незабаром двоє наших викладачів за програмою Еразмус+ Ag-Lab поїдуть на стажування до Грузії. Попереду новий навчальний рік, будуть нові домовленості, контракти, новаспівпраця. Міжнародний відділ і відділ практики та працевлаштування працюють на цим. До речі, керівник міжнародного відділу університету, професор Василь Стефаник щойно повернувся з Вроцлавського природничого університету (РП) з подарунком від наших колег: мікроскопами, апаратом для інгаляційного наркозу та іншими необхідними речами для хірургічних втручань.
— Бачу, що університет добре підготувався до нового навчального року. Чи вдалося відремонтувати все, що запланували?
— (Усміхається- ред.) Хочеться завжди зробити більше, але через обмеженість у коштах не завжди вдається. Найважливіший об’єкт для нас - клініка для дрібних тварин, реконструкцію якої продовжуємо. Зараз там встановлюється вентиляційна система. Протягом літа відремонтували приміщення кафедр біологічної та загальної хімії, годівлі тварин та технології кормів, технології виробництва переробки продукції дрібних тварин, ветеринарно-санітарного інспектування, реабілітації та здоров’я людини. Зараз на кафедрі паразитології та іхтіопатології створюємо лабораторію, у клініці хірургії будуємо роздягалку для студентів. Ці приміщення дуже старі і вже давно потребують реконструкції. Крім того, щороку ремонтуємо гуртожитки, купуємо нову техніку, бо стара вже вийшла з ладу. Зокрема, купили і встановили у гуртожитках 20 нових електроплит.
— І, як завжди, останнє традиційне запитання: які грандіозні плани будує ректор?
— Чого варті грандіозні плани без щоденної копіткої праці? Наш університет має своє чільне місце на ринку освіти за рейтингами та різними критеріями. Щоразу ми його підтверджуємо і будемо й надалі утримувати статус одного з найкращих і найпрестижніших ЗВО аграрного профілю України. Ми будемо проводити реформи, впроваджувати нові технології, ліцензувати нові спеціальності, потрібні на ринку праці. Сподіваємось, що наш університет завоює авторитет і серед зарубіжних вищих навчальних закладів.
А серед поточних планів на першому місці завершення монтажних робіт і запуск роботи у клініці дрібних тварин, ремонт даху над переходом з головного корпусу у колонний та ремонт студентської їдальні. Щоб студенти мали де харчуватися, ми протягом літа відремонтували приміщення студентського кафе «Бочка», а тепер на черзі студентська їдальня. Також хочемо упорядкувати озеро та навколишню територію. Ми щороку це робимо. Однак це не лише університетська територія, вона ще належить і місту. Тут відпочивають мешканці Личаківського району, гуляють з дітьми. Тому сподіваємось, що місто нам допоможе. Завдяки громадському проєкту, на які Львівська міськрада виділяє кошти, ми вже маємо спортивний майданчик на території університету, де спортивні заняття проводять із дітьми з дитсадочків, із школярами з сусідніх шкіл, на тренажерах займаються мешканці району і, звичайно, наші студенти. Є надія, що й цього разу вдасться спільними зусиллями вирішити проблему упорядкування території, відпочинку й дозвілля.
— Дякую за розмову.
Розмову вела Марія Голик
- Деталі
-
Опубліковано: 04 жовтня 2019
-
Перегляди: 1401