Виїзні лабораторні заняття з дисципліни «Клінічна ветеринарна лабораторна діагностика»
- Деталі
-
Опубліковано: 10 грудня 2024
-
Перегляди: 128
Відповідно до освітньої програми підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності Н6 «Ветеринарна медицина» з дисциплін «Клінічна ветеринарна лабораторна діагностика» відбулися виїзні лабораторні заняття на базах державного науково-дослідного контрольного Інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок і Львівської регіональної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Відвідали заняття професор Василь Влізло, гарант дисципліни «Клінічна ветеринарна лабораторна діагностика» і завідувач кафедри, професор Любов Слівінська.
У державному науково-дослідному контрольному Інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок заступник директора з наукової роботи, кандидат ветеринарних наук Ірина Горбаль розповіла здобувачам про історію, розвиток та міжнародну співпрацю Інституту, а також про його структуру, відділи, лабораторії та основні напрями їх діяльності. Завідувач відділу фізико-хімічних досліджень, доктор сільськогосподарських наук Дмитро Янович ознайомив з лабораторіями, матеріально-технічною базою Інституту, організацією проведення лабораторних досліджень і поділився прикладами своєї наукової діяльності.
Ігор Патерега, завідувач лабораторії фармакології та токсикології, кандидат ветеринарних наук ознайомив студентів із проведенням досліджень з метою вивчення впливу ветеринарних препаратів та кормових добавок на морфофункціональний стан організму лабораторних та цільових видів тварин, а також щодо принципів постановки дослідів відповідно до міжнародних екологічних вимог, забезпечення контролю виконання правил гуманного поводження з птицею, кролями, мурчаками, щурами, мишами.
У Львівській регіональній державній лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здобувачі вищої освіти зустрілися із директором Володимиром Комаром та заступником Аллою Стибель. Вони ознайомили гостей зі структурою і сучасним обладнанням, відділами, лабораторіями та методами дослідження, які використовуються в лабораторії. Здобувачі побували у вірусологічному, імунологічному, бактеріологічному та паразитологічному відділах лабораторії. Завідувачі лабораторій Соломія Яхимець, Оксана Левченко, Галина Мисик, провідний лікар Світлана Русин і спеціаліст Наталя Лишовська розповіли детальніше про спектр послуг, які надає лабораторія, про сучасне обладнання, яким вона оснащена.
Здобувачі вищої освіти задавали багато запитань, що свідчило про їхню зацікавленість у темі. В результаті виникла жвава дискусія, яка допомогла поглибити і вдосконалити знання навчального матеріалу.
Проведення таких занять сприяють набуттю здобувачами вищої освіти не тільки загальних і спеціальних компетентностей, а також допомагають їм визначитися з майбутнім працевлаштуванням, щоб реалізувати себе як фахівець у ветеринарній галузі.
Кафедра внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики планує продовжити співпрацю та розширити програму виїзних практик з навчальної дисципліни з державним науково-дослідним контрольним Інститутом ветеринарних препаратів та кормових добавок і Львівською регіональною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Допис підготувала Любов СЛІВІНСЬКА, професор кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики