У «Магеллановому човні», або філософія відкриває обрії
- Деталі
-
Опубліковано: 22 листопада 2018
-
Перегляди: 2796
Навздогін Всесвітньому дню філософії (15 листопада 2018) хочеться ще раз повернутися до місця цієї науки у різних вимірах: особистому, науковому, соціальному. Мало хто із людей цивілізації ризикне стверджувати, що обійдеться і без неї. Однак це зовсім не перешкоджає тій же людині відповісти заперечно на питання: «Чи знаєте Ви філософію».
Філософи й самі не визначилися: відпускати свою науку на широкі площі у людський океан, визнавати вплив інших наукових річищ на неї чи, може, краще закрити шлюзи і насолоджуватися думкою, що філософський камінь є саме філософським, а не якимось іншим.
Цього року відбулася подія, започаткована Українським філософським фондом, Інститутом філософії НАН України, Академією публічного управління України, Соціологічним центром імені Н.В. Паніної та підтримана газетою «День»: відбувся новостворений конкурс філософських стартапів. Як сказав Олег Хома, доктор філософ наук, професор, член комісіі всеукраінського конкурсу філософських стартапів: «Це – перший у вітчизняній інтелектуальній історії захід, учасниками якого стануть самодіяльні філософські ініціативи, що останніми роками стали помітним соціальним явищем» (Хома О. «Друге дихання» філософії в Україні).
Викладач нашої кафедри Павло Бартусяк разом із викладачем Львівської національної академії мистецтв Володимиром Олінкевичем стали учасниками цього конкурсу, запропонувавши власний стартап «Магеллановий човен». Як потрапити на його борт? Як стати відкривачем чи просто мандрівником навколо світу? Перебувати у «Магеллановому човні», на думку авторів стартапу, означає подивитись на щось абсолютно по-новому, запропонувати відчуттям нові діапазони, відкрити і дослідити невідомі «території».
«Човен» із весни 2016 уже в морі різних локацій Львова (Книгарня «Є», Арт-центр «Дзиґа»), вже пройдені вісімнадцять лекцій-бесід. Приблизно раз на два місяці можна долучитися до цієї прекрасної команди мандрівників-відкривачів.
Кафедра філософії та педагогіки радіє тому, що думка жива, що з’являються нові ідеї, що не гасне той вогник, який то кличе у далекі мандри, то показує дорогу додому.
Успіху! Долучаймося!
Олеся Смолінська, завідувач кафедри філософії та педагогіки