Практичне заняття із земельного права на базі ботанічного саду
- Деталі
-
Опубліковано: 02 квітня 2024
-
Перегляди: 345
Земельне право є однією із вкрай важливих для правників дисциплін, адже важко уявити собі роботу, де не потрібно було б з’ясовувати питання щодо належного оформлення земельних відносин, гарантування права добросусідства, вживання заходів з охорони земель для недопущення погіршення якості ґрунтів тощо.
29 березня 2024 року в межах вивчення теми “Правовий режим земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення” здобувачі вищої освіти за ОПП “Право” 3-го курсу разом із асистентом кафедри права Софією Шутяк відвідали Національний ботанічний сад загальнодержавного значення Національного лісотехнічного університету України. База ботанічного саду стала місцем проведення практичного заняття та засвоєння знань про об’єкти природно-заповідного фонду.
Під час заняття здобувачі ознайомилися із документами, які визначають статут об’єкта, його територію та порядок управління нею. А ще змогли отримати відповіді на питання: “Які обмеження поширюються на території ботанічних садів?”, “Чи відвідування території Ботанічного саду є платним, чи безоплатним?”, “Хто здійснює контроль за дотриманням режиму земель?”.
Ботанічні сади створюються з метою збереження, вивчення, акліматизації, розмноження в спеціально створених умовах та ефективного господарського використання рідкісних і типових видів місцевої і світової флори шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної і освітньої роботи. Національний ботанічний сад НЛТУ закладено 150 років тому. У своїй роботі Ботанічний сад керується Положенням про ботанічний сад та Проектом організації території ботанічного саду, які розробляють спеціалізовані наукові та проектні установи.
Цей візит допоміг здобувачам не лише теоретично, але і практично, дізнатися, як функціонує Національний ботанічний сад. І як бонус вони отримали нагоду скористалися своїм правом на доступ до природних ресурсів та змогли оглянути унікальні взірці фауни, представлені у Ботанічному саду.
“Стежки до знань є непростими, проте вартують докладених зусиль”, – от таку думку закладено в межах Ботанічного саду, де започатковано Лісову школу.
Допис підготувала Софія ШУТЯК, асистент кафедри права